رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | احضار پنج شهروند به اداره اطلاعات شهرستان سرباز


خبرگزاری هرانا – روز یک شنبه ۳ فروردین ماه، دستکم پنج شهروند به اداره اطلاعات سرباز احضار شدند. احضار این شهروندان در ارتباط با اعتراضات به بازداشت مولوی فضل‌الرحمن کوهی امام جمعه پشامگ سرباز، صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز یک شنبه ۳ فروردین ماه ۱۳۹۹، دستکم پنج شهروند به صورت تلفنی به اداره اطلاعات شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان احضار شدند.

هویت این شهروندان “حبیب جمالی”، “علی جمالی”، “عبدالقیوم حملی”، “عبدالرحیم جمالی” و “عبدالواحد بلوچی” عنوان شده است.

احضار این شهروندان به علت حضور در اعتراضات نسبت به بازداشت مولوی فضل‌الرحمن کوهی از روحانیان اهل سنت، صورت گرفته است

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “از میان این افراد حبیب جمالی به همراه پدرش به اداره اطلاعات سرباز مراجعه کرده و ساعت‌ها مورد بازجویی قرار گرفته است”.

آقای جمالی پیشتر نیز به اداره اطلاعات این شهر احضار شده و با اتهامات مشابه مورد بازجویی قرار گرفته بوده است.

گفتنی است که پیشتر در روز پنجشنبه، ۷ آذرماه ۱۳۹۸، مولوی فضل الرحمن کوهی از روحانیان اهل سنت و امام جمعه پشامگ سرباز، پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت مشهد، بازداشت شده بود. همزمان با بازداشت این روحانی، ۸ نفر از همراهان وی نیز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

همچنین در پی این موضوع گروهی از شهروندان ساکن شهرستان سرباز در تاریخ ۹ آذر ۱۳۹۸، در اعتراض به بازداشت این روحانی اهل سنت، دست به تجمع زده و مسیر مواصلاتی جکیگور-چابهار و پارود-پشامگ در منطقه سرباز را بستند.

تجمع این شهروندان با ورود ماموران سپاه پاسداران به درگیری کشیده شد و ماموران برای کنترل تجمع و متفرق کردن مردم، از گاز اشک‌آور استفاده کرده و به سمت شهروندان تیراندازی کردند که در پی آن دستکم ۳ شهروند مجروح و تعدادی نیز بازداشت شده بودند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.