رسانه خبری پیامِ ایرانی

نوه خمینی با وجود «دعوت جمعی از بزرگان» تصمیم نگرفته کاندیدای ریاست جمهوری شود


Share

سید احمد خمینی، فرزند سید حسن خمینی اعلام کرد با وجود آنکه «جمعی از بزرگان» از پدرش دعوت کرده‌اند نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شود پدر او عزم و قصدی برای کاندیداتوری ندارد. احمد خمینی تلویحاً از شورای نگهبان خواست انتخابات را تک‌قطبی نکند.

سیذ حسن خمینی (عکس: آرشیو)

از سال ۹۸ تاکنون، هر چندگاه یک بار نام سید حسن خمینی به عنوان چهره‌ای که ممکن است شکاف بین اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان و عدالت‌خواهان را کاهش دهد مطرح می‌شود. در روزهای اخیر ظاهراً درخواست‌ها از او برای نامزدی در انتخابات افزایش یافته است. سید احمد، فرزند سید حسن خمینی اما در مصاحبه با همشهری آن‌لاین گفت:

«بزرگان و دوستان پیشنهاد کاندیداتوری در انتخابات را به ایشان داده‌اند. من هیچ اراده‌ای در شخص پدرم برای کاندیداتوری در انتخابات نمی‌بینیم. فکر می‌کنم تصمیم‌شان مشخص است و در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدا نخواهند شد. واقعاً بنا ندارند و به هر کسی هم که آمدند و پیشنهاد دادند، گفته‌اند که بنا برای کاندیداتوری ندارند.»

سید احمد خمینی تلویحاً از شورای نگهبان خواست «با برخوردهای سلیقه‌ای» انتخابات را تک‌قطبی نکند:

«البته مشارکت [در انتخابات ۱۴۰۰] به شرطی بالا است و مردم پای صندوق‌های رأی می‌آیند و برای آینده خود تصمیم می‌گیرند که بین کاندیداهای موجود در انتخابات فرق وجود داشته باشد نه اینکه دو کاندیدا که هر دو نسبتاً از یک روش می‌روند و حالا یکی با فلان وزیر و دیگری با یک وزیر دیگر بخواهد پیش روی مردم قرار گیرد.»

او در ادامه این مصاحبه گفت جمهوری اسلامی ایران به سبب میانگین بالای سن مسئولان دچار خمودگی شده است:

«در جمهوری اسلامی شاهد هستیم یک اتفاقی که می‌خواهد بیفتد و حرکتی که می‌خواهد انجام شود چندان سرعتی ندارد، چون میانگین سنی مسئولان بالا است. اگر این میانگین سنی را پایین‌ بیاوریم و مانند اعتمادی که امام به جوانان کردند، از نیروی جوان‌ها بیشتر استفاده کنیم، نتیجه را می‌بینیم.»

ریزش نرخ مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های اصول‌گرایان است.

بیشتر بخوانید:

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.