رسانه خبری پیامِ ایرانی

عبدالله زاویه عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس به علت ابتلا به کرونا درگذشتمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

عبدالله زاویه یکی از سردبیران «خبرگزاری فارس» نزدیک به سپاه پاسداران روز دوشنبه ۲۳ مارس ۲۰۲۰ براثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان «بقیه‌الله» تهران درگذشت.

خبرگزرای تسنیم در گزراشی ضمن تایید این خبر نوشت «سید عبدالله سید احمدی زاویه از روزنامه‌نگاران با سابقه کشور و سردبیر شیفت بامدادی خبرگزاری فارس، که به ویروس کرونا مبتلا شده بود ظهر امروز در بیمارستان بقیه‌الله تهران درگذشت.»

به گفته تسنیم «زاویه کار روزنامه‌نگاری را از سالهای میانی دهه ۶۰ آغاز کرد. او ابتدا پس از طی دوره‌های آموزش عکاسی در سال‌های ابتدایی فعالیت خود به عکاسی خبری در روزنامه رسالت مشغول بود اما بعدها به نوشتن روی آورده و خبرنگاری به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب کرد.»

زاویه در روزنامه‌های «رسالت، جام‌جم و جوان» آثار خود را منتشر کرده و بیش از ۱۵ سال در خبرگزاری فارس در سمت‌های مختلف مشغول به کار بود.

او همزمان در دانشکده خبرگزاری فارس در مقاطع مختلف تدریس می‌کرد. گفتنی است در اکتبر ۲۰۱۳ یاسر جبرائیلی معاون پژوهش و آموزش خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران از اخذ مجوز رسمی تاسیس دانشکده رسانه برای این خبرگزاری خبر داد.

مجوز ابتدائی خبرگزاری فارس برای سعید نجار نوبری سال ۱۳۷۸ «مدیرکل وقت روابط عمومی دادگستری استان تهران» به عنوان مؤسسه فرهنگی فارس صادر شد و نوبری در بهار سال ۱۳۸۲ این مؤسسه را به مهدی فضایلی، حسن مرادی دادخواه و حسن شیرازی زاده فروخت.

نخستین سردبیر این مجموعه بیژن مقدم بود. در سال ۱۳۸۷ مهدی فضائلی با واگذاری سهام خود به حمیدرضا مقدم‌فر از مؤسسه فرهنگی فارس خارج شد.

به این ترتیب حمیدرضا مقدم فر سومین مدیرعامل این خبرگزاری شد. مقدم فر تا سال ۱۳۹۰ در این سمت باقی ماند و بعد از آن جای خود را به سیدنظام‌الدین موسوی (مدیر مسوول سابق روزنامه جوان) داد.

دولت آمریکا سال گذشته میلادی، ۲۰۱۹، سپاه پاسداران را به فهرست سازمان‌های تروریستی خود افزود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.