رسانه خبری پیامِ ایرانی

صدراعظم آلمان: ماه‌های بسیار بسیار دشواری در پیش داریم! | آلمان | DWبر اساس آماری که از سوی انستیتو روبرت کخ منتشر شده، شمار موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آلمان، همچنان سیری صعودی دارد. روز دوشنبه ۲۶ اکتبر، شمار موارد جدید ثبت شده دو برابر میزان روز دوشنبه هفته گذشته بوده است.

غروب یکشنبه ۲۵ اکتبر، در یک کنفرانس آنلاین، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با رهبران فراکسیون حزب دموکرات مسیحی در ایالت‌های مختلف آلمان گفت‌وگو کرده است.

هدف از این گفت‌وگو آمادگی بیشتر برای نشست روز ۳۰ اکتبر دولت فدرال و دولت‌های ایالتی آلمان بر سر هماهنگ کردن سیاست مقابله با کرونا اعلام شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

روزنامه “بیلد” به نقل از مرکل در کنفرانس یاد شده اعلام کرده است: «ما ماه‌های بسیار بسیار دشواری در پیش داریم!»

صدراعظم آلمان نسبت به افزایش بیشتر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان هشدار داده و گفته است که به باور او، برگزاری مراسم بزرگ حتی در فضای آزاد نیز تا ماه فوریه ممکن نخواهد بود.

“اوضاع نمی‌تواند اینگونه ادامه یابد”

آنگلا مرکل همچنین درباره جلسه نخست‌وزیران ایالت‌های مختلف آلمان که قرار است روز ۳۰ اکتبر برگزار شود گفته است که “احساس خوبی ندارد”.

صدراعظم آلمان همچنین تاکید کرده است که  “اوضاع نمی‌تواند اینگونه ادامه یابد.” مرکل تاکید کرده است که غلبه بر این ویروس با استفاده از ساده‌ترین امکانات ممکن است. اشاره مرکل به رعایت پروتکل‌های پزشکی نظیر استفاده از ماسک و رعایت فاصله بوده است.

مرکل از بازگشت محدودیت‌های گسترده و انسداد فعالیت‌های اقتصادی سخنی به زبان نیاورده است. این در حالی است که گفته می‌شود کنگره حزب دموکرات مسیحی که برای ماه دسامبر پیش‌بینی شده بود نیز به تعویق خواهد افتاد. هدف از برگزاری این کنگره انتخاب رهبر جدید حزب و نامزد آن برای انتخابات پارلمانی سال آینده اعلام شده است.

حدود ۸۷۰۰ مورد جدید ابتلا

روز دوشنبه ۲۶ اکتبر، انستیتو روبرت کخ موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آلمان را حدود ۸۷۰۰ نفر اعلام کرده بود. این رقم دو برابر میزان موارد ثبت شده ابتلا به کرونا در روز دوشنبه ۱۹ اکتبر بوده است.

باید یادآور شد که شمار موارد ثبت شده ابتلا به ویروس کرونا در واپسین روزهای هفته دربرگیرنده همه موارد نیست و نازل‌تر از سطح واقعی است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

شمار مبتلایان جدید ویروس کرونا در روز یکشنبه ۲۵ اکتبر بیش از ۱۱ هزار نفر و در روز شنبه نزدیک به ۱۵ هزار نفر (۱۴۷۱۴) اعلام شده بود.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان به حدود ۴۳۸ هزار نفر رسیده است. تا کنون بیش از ده هزار نفر در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آلمان جان خود را از دست داده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.