رسانه خبری پیامِ ایرانی

یک بیمارستان ویژه کوید ۱۹ در ولایت بلخ افغانستان راه اندازی شدمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان سهشنبه ۲۴ مارس اعلام کرد، یک شفاخانه (بیمارستان) ویژه برای بیماران کوید ۱۹ در ولایت بلخ در شمال کشور راه اندازی شد.

این وزارت در صفحه رسمی فیسبوکاش نوشت، این شفاخانه با ظرفیت ۲۰۰ بستر، مجهز با تمام امکانات طبی پیشرفته برای مراقبت از مبتلایان ویروس کرونا (کوید-۱۹) ایجاد شده است.

این وزارت اعلام کرده که مبارزه با ویروس کرونا از اولویت کاری اش است و از تمام ادارات دولتی، خصوصی، علما، متنفذین، جامعه مدنی و مردم خواسته تا در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس در جامعه با وزارت صحت عامه همکار باشند و رهنمودهای صحی را به مردم اطلاع رسانی کنند.

این وزارت اضافه کرد: «شستن دست‌ها چندبار در روز، استفاده از ماسک در مکان‎های مزدحم، خودداری از دست دادن، روبوسی، بغل کشی، خودداری از اشتراک در جاهای مزدحم و تجمعات و بلند بردن مقاومت بدن با استفاده از ویتامین سی از جمله راه های موثر در پیش‌گیری از این ویروس می‌باشند».

از سوی دیگر، وزارت بهداشت افغانستان روز گذشته یک شفاخانه ویژه با ظرفیت ۵۰ بستر برای مبتلایان به ویروس کرونا را در ولایت سمنگان این کشور نیز راه اندازی کرد.

قابل ذکر است که تا کنون ۴۲ مورد مثبت به ویروس کرونا در افغانستان ثبت شده و اولین فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس در ولایت بلخ در شمال این کشور تایید شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.