رسانه خبری پیامِ ایرانی

گزارشی دربارە یک زندانی سیاسی کرد با حکم ١۵ سال حبس در زندان مرکزی اردبیل


هەنگاو: یک شهروند اهل پیرانشهر مدت دو سال است بازداشت و بە تحمل ١۵ سال حبس محکوم شدە است. این شهروندهم اینک در زندان مرکزی اردبیل محبوس می باشد و تاکنون خبر بازداشت و یا صدور حکم برای وی رسانەای نشدە است.


برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، یک زندانی سیاسی با هویت ”حسن جوجە گلوانی“ ۴٣ کە بە ١۵ سال حبس محکوم شدە است، هم اکنون در بند سیاسی زندان مرکزی اردبیل محبوس می باشد.


بە گفتە یک منبع مطلع، حسن جوجە گلوانی، اهل پیرانشهر و از اعضای سپاه پاسداران و فرماندە یکی از پایگاهای سپاه در نوار مرزی بودە است کە روز شنبە ٢٩ اردیبهشت ٩٧ (١٩ می ٢٠١٨) از سوی نیروهای اطلاعات سپاه ارومیە بازداشت شدە است.


این منبع در ادامە اعلام کرد کە، حسن جوجە گلوانی از سوی دادگاه نظامی ارومیە بە اتهام ”جاسوسی برای حزب دمکرات کردستان ایران“ بە تحمل ١۵ سال حبس و تبعید بە زندان اردبیل محکوم شدە است.


حسن جوجە گلوانی روز چهارشنبە ٢٣ خرداد ٩٧ (١٣ ژوئن ٢٠١٨) بە زندان مرکزی اردبیل منتقل و از آن زمان تاکنون در این زندان محبوس و از حق مرخصی نیز محروم بودە است.

تاکنون خبر بازداشت و یا صدور حکم برای این شهروند اهل پیرانشهر رسانەای نشدە و سازمان حقوق بشری هەنگاو بە عنوان اولین منبع آن را منتشر می کند.

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.