رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا بیمارستان‌های ایران را به قرنطینه تبدیل کرد…قاچاق ماسکمنبع: دبی – العربیه.نت، فارسی

براساس آنچه که سعید نمکی، وزیر بهداشت، در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران فاش کرد که ایران با توجه به انتشار ویروس کرونا، از بحران کمبود ماسک و مواد پیشگیری کننده علاوه بر کمبود تخت در بیمارستان‌ها برای بستری کردن مبتلایان، رنج می‌برد.

نمکی در نامه خود توضیح داد که ۲۰ روز پس از اعلام اینکه ایران، دو میلیون ماسک به چین اهدا کرده است، ماسک‌های تولید داخلی در دسترس نیست!!

هم زمان، معاون وزیر بهداشت دستور داد که پذیرش بیماران غیر اورژانسی، متوقف شود و تمام بیمارستان‌ها در سراسر ایران، موظف به پذیرش بیمارانی هستند که مشکوک به ابتلاء به ویروس کرونا هستند.

خرید ماسک‌ها از قاچاقچیان

به گفته خبرگزاری‌ها، نمکی در نامه خود به روحانی، با تاکید بر کمبود ماسک در کشور، نوشت که همکارانش در وزارت بهداشت، روزانه از طریق واسطه‌ها و به دلیل نیاز فوری به ماسک، مبادرت به خرید ماسک از قاچاقچیان با قیمت‌های گزاف از بازارهای مختلف می‌کنند.

علاوه بر این، دیگر مقامات وزارت بهداشت از کمبود تخت در بیمارستان‌ها برای بستری کردن بیماران کرونایی، خبر داده‌اند.

علی ابزاره، معاون رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، روز شنبه ۲۹ فوریه تأکید کرد که ۶۵۲ نفر تا ۲۹ فوریه در ۴ بیمارستان پذیرفته شده‌اند که عبارتند از: فارقانی، امام رضا، علی بن ابی طالب و کامکار.

وی توضیح داد: «ما بر تعداد تخت‌ها افزوده و داروها و وسابل حمایتی را توزیع می‌کنیم، اما هنوز مردم را در خیابان‌ها می‌بینیم.»

عدم گنجایش بیمارستان‌های تهران

همچنین در تهران، ظرفیت بیمارستان‌های قرنطینه‌ای برای بیماران کرونا، تمام شده و مسئولان از آمادگی اضطراری بسیاری از بیمارستان‌ها با ظرفیت ۴۰۰ تخت برای پذیرش بیماران کرونا، خبر داده‌اند.

بر اساس دستورات معاون وزیر بهداشت، کلیه بیمارستان‌های تحت پوشش وزارت، اعم از بیمارستان‌های دولتی، بیمارستان‌های خصوصی و بیمارستان‌های خیریه، به استثنای بیمارستان‌های تخصصی، باید بیماران کرونایی را بپذیرند.

آمار ضد و نقیض شمار متوفیان

وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه ۱ مارس، اعلام کرد که ۱۱ مورد مرگ و ۳۸۵ مورد ابتلاء به ویروس جدید کرونا را ثبت کرده است که بدین ترتیب شمار متوفیان به ۵۴ مورد و مبتلایان را به ۹۷۸ مورد افزایش داده است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «یازده نفر ظرف ۲۴ ساعت گذشته فوت کرده ۳۸۵ مورد ابتلای جدید در سراسر کشور ثبت شده است.»

سخنگوی وزارت بهداشت درهمین راستا از مردم خواست، از تردد غیر ضروری پرهیز کرده و در منزل بمانند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.