رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ در پی کاهش اقدامات ضد شیوع کرونا تا پیش از عید پاک | اقتصاد | DWدونالد ترامپ سه‌شنبه ۲۴ مارس (پنجم فروردین) در گفت‌وگو با فرستنده خبری فاکس نیوز گفت: «می‌شود سرزمینی را با محدود کردن آن ویران کرد.» او افزود که “رکود و افسردگی شدید” تهدید بزرگتری برای زندگی مردم هستند تا “گریپ (آنفلوانزا)”‌. منظور رئیس جمهور آمریکا احتمالا ویروس کرونا بود.

ترامپ به فاکس نیوز گفت مایل است که فعالیت‌های کشور تا عید پاک دوباره از سر گرفته شود. یکشنبه عید پاک امسال ۱۲ آوریل است که حدود دو هفته و نیم دیگر خواهد بود. رئیس جمهور آمریکا گفت که چنین برنامه زمانی‌ای “کاملا ممکن” است.

ترامپ گفت: «کشور ما می‌خواهد به سر کار بازگردد.» او افزود بدیهی است که مردم باید همچنان “فاصله‌گیری اجتماعی” را حفظ کنند و برای مثال با هم دست ندهند.

رئیس جمهور آمریکا پیش از این از تاثیرات اقتصادی اقداماتی که در مبارزه با شیوع کرونا صورت می‌گیرد ابراز ناراحتی کرده بود. در بسیاری از ایالات آمریکا برای جلوگیری از شیوع کرونا مقررات منع عبور و مرور وضع شده و مغازه‌هایی که ضروری تشخیص داده نشده‌اند بسته شده‌اند. بخش‌هایی از فعالیت‌های اقتصادی متوقف شده است. ترامپ پیش از این چند بار گفته بود که اقداماتی که صورت می‌گیرد نباید پیامدهای سهمگین‌تری از شیوع کرونا داشته باشد.

حال ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: «این دارو از خود مشکل بدتر است. ما هر سال هزاران نفر را به خاطر گریپ از دست می‌دهیم. اما بدین خاطر مملکت را تعطیل نمی‌کنیم.»

او اضافه کرد که تعداد افرادی که بر اثر تصادفات رانندگی هم جانشان را از دست می‌دهند بسیار بیشتر است و با وجود این‌از صنعت خودروسازی نمی‌خواهند که دیگر خودرو تولید نکند.

ترامپ احتمالا با نظر به کرونا گفت که تعدادی از مردم بر اثر “گریپ” می‌میرند. او ادامه داد: «اما اگر کشور را به رکود و افسردگی شدید بکشانیم انسانهای بیشتری را از دست می‌دهیم.»

رئیس جمهور آمریکا گفت اگر شرکت‌های آمریکایی مثل هواپیماسازی بویینگ ورشکسته شوند، ممکن است “میلیونها شغل” از دست برود و “هزاران نفر” فقط بر اثر خودکشی جانشان را از دست بدهند.

سرعت شیوع ویروس کرونا در آمریکا بالاست. تا بحال نزدیک ۵۰ هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده‌اند و ۶۰۰ نفر هم بر اثر این بیماری درگذشته‌اند. برخی کارشناسان گفته‌اند که شیوع این بیماری در آمریکا هنوز به اوجش نرسیده است.

سازمان جهانی بهداشت سه‌شنبه تصریح کرد که آمریکا ممکن است به زودی از اروپا  در رابطه با سرعت شیوع بیماری پیشی بگیرد.

در حال حاضر کنگره آمریکا در حال رایزنی درباره بسته کمکی عظیمی است که بالغ بر دو بیلیون دلار می‌شود. تا کنون اپوزیسیون دمکرات روند رای‌گیری در این مورد را بلوکه کرده، زیرا پیش از آن خواستار اقدامات حفاظتی برای شاغلان است و نیز کنترل چگونگی  کمک رسانی به شرکت‌های بزرگی که با مشکل روبرو شده‌اند. آنها همچنین خواهان پول بیشتر برای بیمارستانها هستند که به شدت زیر فشار کار به دلیل مراجعه بیماران قرار دارند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.