رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | گمانه‌ها از احتمال اجرای حکم اعدام فرزاد صمدی


خبرگزاری هرانا – خانواده فرزاد صمدی، زندانی سنی مذهب محکوم به اعدام در زندان رجایی شهر کرج به منظور آخرین ملاقات با وی به زندان فراخوانده شدند. آقای صمدی در سال ۹۶ در سقز بازداشت و مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب سنندج به اعدام محکوم شد. این زندانی سنی مذهب از حدود یک سال قبل به یکی از سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خانواده فرزاد صمدی، زندانی سنی مذهب محکوم به اعدام در زندان رجایی شهر کرج جهت آخرین ملاقات با وی به زندان فراخوانده شدند.

یک منبع نزدیک به خانواده در این خصوص به هرانا گفت: “چند روز قبل فرزاد با خانواده‌اش تماس گرفت و از آنها خواست برای آخرین ملاقات به زندان بیایند اما پایانه‌های مسافربری به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته است و والدینش نمی‌توانند اتوبوسی به مقصد تهران پیدا کنند. پدر و مادر فرزاد مسن هستند و سفر کردن در این شرایط برای آنها خطرناک است اما آنها کماکان در تلاش هستند خود را به آنجا برسانند. مشخص نیست چرا در اوج بحران کرونا در کشور قصد اجرای حکم اعدام را دارند”.

فرزاد صمدی در سال ۹۶ توسط نیروهای امنیتی در سقز بازداشت و مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب سنندج به اتهام “محاربه از طریق همکاری با گروه‌های جهادی” به اعدام محکوم شد. اتهامی که آقای صمدی هرگز آن را نپذیرفته و رد کرده است. آقای صمدی مدتی بعد به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

این زندانی سنی مذهب از نزدیک به یک سال قبل به یکی از سلول های انفرادی زندان رجایی شهر منتقل شده و تاکنون در این سلول نگهداری می‌شود.

هرانا پیشتر گزارشی از وضعیت سلول ‌های انفرادی این زندان و شرایط نامساعد آن تهیه کرده بود.

فرزاد صمدی پیش از این نیز سابقه دستگیری و زندان داشت. وی در سال ۱۳۸۹ بازداشت و توسط دادگاه انقلاب به تحمل ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. او نهایتا در سال ۹۲ با پذیرش درخواست آزادی مشروط از زندان سقز آزاد شد. آقای صمدی دوره محکومیت خود را در زندان‌های سنندج، رجایی شهر کرج و سقز سپری کرده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.