رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | رهایی یک زندانی از اعدام در تهران


خبرگزاری هرانا – یک زندانی در تهران که پیشتر از بایت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. این زندانی در پرونده ای دیگر از بابت اتهام قتل “وحید مرادی” به اعدام محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، متهم به قتل وحید مرادی که از بابت اتهام یک قتل دیگر در سال ۹۵، به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت اولیای دم از حکم اعدام صادر شده در این پرونده رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، خانواده این متهم توانستند با پرداخت دیه، رضایت خانواده مقتول را کسب کنند.

شهریورماه سال جاری، حکم اعدام این زندانی از بابت پرونده ای به اتهام یک قتل که در سال ۹۵ رخ داده بود، در دیوان عالی کشور تایید شد.

این متهم اسفندماه ۹۸، از بابت اتهام قتل “وحید مرادی” توسط شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

لازم به یادآوری است وحید مرادی که در زندان رجایی شهر کرج تحمل حبس می‌کرد، در تاریخ ۱۱ تیرماه ۱۳۹۷، بعد از اینکه مورد حمله گروهی از زندانیان مسلح به سلاح سرد در زندان قرار گرفت، به قتل رسید. آقای مرادی از زندانیان سابقه داری بود که چند بار در طرح های موسوم به “ارتقای امنیت اجتماعی” بازداشت و در سطح شهر چرخانده شده بود.

وحید مرادی هر چند از اوایل خردادماه ۹۷ از بابت اتهام قتل در زندان به سر می برد اما درگیری‌های او با دسته‌ای از خلافکاران شناخته شده‌ای که جذب همکاری با نهادهای امنیتی شده بودند، دامنه دار بود. قتل این زندانی برای افرادی که به محیط زندان رجایی شهر کرج، خرده فرهنگ های “شرارتی” و شبکه سازی نیروهای امنیتی در میان این بخش از جامعه آگاه هستند، نمونه دیگری از تسویه حساب و قتل سازمان یافته است که با تحریک زندانیان در محیط بسته زندان صورت گرفت.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.