رسانه خبری پیامِ ایرانی

اپیدمی کرونا؛ محدودیت تجمع‌های بزرگ در جهان تشدید می‌شود | اقتصاد | DWبه دلیل نگرانی از اپیدمی ویروس کرونا برنامه‌هایی که با تجمع گروه بزرگی از مردم همراه است در بسیاری از کشورها لغو یا به شدت محدود شده است. این محدودیت‌ها علیرغم تفاوت چشمگیر در میان شمار قربانیان مبتلا به ویروس کروناست. مثلا در چین تاکنون ۲۸۷۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. در آمریکا تا امروز یکشنبه اول مارس از یک کشته گزارش شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

هم‌چنین تمهیداتی برای کمک‌های مالی در برخی از کشورهای اروپایی به منظور حمایت از بازار و اقتصاد در نظر گرفته شده است که به شرکت‌هایی اختصاص داده می‌شود که بر اثر شیوع کرونا زیان دیده‌اند. مثلا ایتالیا ۳،۶ میلیارد یورو برای این منظور در نظر گرفته است.

منطقه لومباردی ایتالیا تاکنون بیشترین قربانی کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. در آنجا ۱۱۰۰ نفر مبتلا شده و دستکم ۲۹ نفر جان داده‌اند. دولت ایتالیا اعلام کرده است که علاوه بر مبلغ یاد شده، ۹۰۰ میلیون یورو نیز برای مبارزه با پیامدهای این بیماری اختصاص می‌دهد.

روبرتو گوالتیری، وزیر اقتصاد ایتالیا، به روزنامه “لا رپوبلیکا” گفته است از درآمدهای مالیاتی برای کمک به شرکت‌هایی استفاده خواهد شد که درآمدشان ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است. هم‌چنین تمهیداتی برای کاهش مالیات شرکت‌هایی در نظر گرفته شده است که بر اثر شیوع کرونا ضرر کرده‌اند.

همچنین اولاف شولتس، وزیر دارایی آلمان، به روزنامه “ولت ام زونتاگ” گفته است که این کشور برنامه‌ای برای حمایت از صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی خود ریخته و سرمایه لازم برای این حمایت را در نظر گرفته است.

در آلمان بنابر آمار انستیتوی روبرت کوخ ۱۱۷ مورد ابتلا به بیماری کرونا تأیید شده است. ۶۶ نفر از آنان در ایالت نوردراین وستفالن هستند. ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان نیز گفته است: «ما در ابتدای یک اپیدمی هستیم.» او از تمام شرکت‌ها خواسته است امکانات لازم برای شرایط اضطراری را در محل کار فراهم کنند. او هم‌چنین گفته است در صورتی‌ که شیوع این بیماری به خسارات سنگین اقتصادی در جهان دامن زند و بازارهای جهانی و تولیدات را تحت تاثیر شدید قرار دهد، آلمان این آمادگی را دارد که با تمام توان، قاطعانه و با سرعت با این وضع مواجه شود.

مت هنکوک، وزیر بهداشت بریتانیا نیز به فرستنده تلویزیونی اسکای نیوز گفته است که کشورش در صورت گسترش بیشتر ویروس کرونا یک استراتژی کاملا روشن دارد. در حال حاضر در بریتانیا ۳۵ مورد و در فرانسه حدود ۱۰۰ مورد ابتلا به کرونا شناسایی شده‌ است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

دولت فرانسه هر گونه برنامه‌ای را که در آن بیش از ۵۰۰۰ نفر گرد آیند ممنوع کرده است. از جمله این برنامه‌ها مسابقات نیمه ماراتن است که قرار بود روز یکشنبه (اول مارس) با حضور ۴۰ هزار نفر در پاریس برگزار شود. موزه لوور نیز در این روز به روی مراجعان بسته ماند.

آلن برست، وزیر بهداشت سوئیس، از مردم خواسته سنت روبوسی را فعلا کنار بگذارند. این کشور نیز با کاهش رشد اقتصادی روبرو خواهد شد. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.