رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اعتراضات آبان ۹۸؛ محی ‌الدین اصغری به حبس محکوم شد


خبرگزاری هرانا – محی‌الدین اصغری شهروند اهل کرمانشاه توسط دادگاه کیفری این شهرستان به یک سال حبس تعلیقی به مدت چهار سال محکوم شد. او در جریان اعتراضات آبان ۹۸ به دلیل پذیرش یکی از زخمی‌شدگان در منزلش در تاریخ ۸ آذر‌ماه ۹۸ بازداشت و پس از ۳۵ روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، “محی‌الدین اصغری” شهروند اهل کرمانشاه توسط دادگاه کیفری این شهرستان به یک سال حبس تعلیقی به مدت چهار سال محکوم شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “این شهروند به اتهام پذیرش یکی از زخمی‌شدگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ در منزلش مورد محاکمه قرار گرفته و به حبس تعلیقی محکوم شده است.”

محی‌الدین اصغری در تاریخ ۸ آذر‌ماه ۹۸ در رابطه با اعتراضان آبان ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره‌‌ی اطلاعات کرمانشاه منتقل شد.

وی نهایتا پس از سپری کردن ۲۷ روز در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات و ۸ روز در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

آقای اصغری روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه ۹۸، از بابت اتهام اجتماع و تبانی توسط دادگاه انقلاب کرمانشاه محاکمه شد که شعبه رسیدگی کننده قرار عدم صلاحیت رسیدگی صادر کرد.

اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.