رسانه خبری پیامِ ایرانی

اجلاس گروه ۲۰ جهت یکپارچه کردن تلاش‌ها برای مقابله با کرونا برگزار می‌شودمنبع: دبی – العربیه.نت، فارسی

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) «خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی شامگاه چهارشنبه ۲۵ مارس ۲۰۲۰ گفت جهان در این شرایط دشوار با همه‌گیری جهانی ویروس جدید کرونا مواجه است که بر بشریت و ساختار‌های بهداشتی و اقتصادی جهان تاثیر می‌گذارد.»

بر اساس این گزارش پادشاه سعودی در توئیتی در شبکه اجتماعی «توئیتر» افزود «در اجلاسی فوق‌العاده با سران گروه ۲۰ جلسه خواهیم داشت، تا به طرح‌هایی دست یابیم که آرزوهای ملت‌هایمان را برآورده ساخته، نقش دولت‌هایمان را تقویت کرده و تلاش‌هایمان برای مقابله با همه‌گیری جهانی این بیماری را یکپارچه سازد». ملک سلمان در ادامه گفت«خداوند جهان را از هر گونه گزندی محفوظ بدارد».

قرار است اجلاس فوق‌العاده مجازی سران کشورهای عضو گروه ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان فردا پنجشنبه ۲۶ مارس ۲۰۲۰ با هدف بررسی تلاش‌ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا منعقد شود.

بر اساس این گزارش «پادشاهی عربی سعودی که در سال جاری ریاست دور‌ه‌ای گروه ۲۰ را بر عهده دارد، پیشتر اعلام کرده بود که اجلاس فوق‌العاده مجازی سران کشورهای عضو گروه ۲۰، فردا پنجشنبه به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود برگزار می‌شود.»

این دوره از اجلاس سران گروه ۲۰ راه‌کارهای پیشبرد و هماهنگی تلاش‌های جهانی برای مبارزه با شیوع همه‌گیری ویروس جدید کرونا و جلوگیری از تأثیرات انسانی و اقتصادی آن را مورد بررسی قرار می‌دهد.

اعضای گروه ۲۰، سران کشورهای دعوت شده به این اجلاس شامل پادشاهی اسپانیا، پادشاهی اردن هاشمی، جمهوری سنگاپور، جمهوری فدرال سوئیس در این اجلاس شرکت خواهند کرد و از جمله سازمان‌های بین‌المللی مشارکت کننده در این اجلاس، سازمان بهداشت جهانی، صندوق بین‌المللی پول، مجموعه بانک جهانی، سازمان ملل متحد، سازمان خواروبار جهانی، سازمان جهانی کار، سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی و سازمان تجارت جهانی هستند.

جمهوری سوسیالیستی ویتنام به عنوان رئیس سازمان کشورهای جنوب شرق آسیا آ سه آن، جمهوری آفریقای جنوبی به عنوان رئیس اتحادیه آفریقا، کشور امارات متحده عربی به عنوان رئیس شورای همکاری خلیجی و جمهوری رواندا به عنوان رئیس مشارکت جدید برای توسعه آفریقا، سازمان‌های منطقه‌ای را در این دوره از اجلاس سران گروه ۲۰ نمایندگی می‌کنند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.