رسانه خبری پیامِ ایرانی

شناسایی اولین مورد ابتلاء به کرونا در پنتاگون؛ توقف نقل و انتقال سربازان آمریکامنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت دفاع آمریکا، روز پنجشنبه ۲۶ مارس، در بیانیه‌ای اعلام کرد، نخستین مورد ابتلاء به ویروس کرونا در یک تفنگدار دریائی آمریکا، شناسایی شده و فرد مبتلا در قرنطینه خانگی قرار داده شد. مقام‌های مربوطه در ارتش آمریکا وضعیت او را زیر نظر دارند.

پنتاگون افزود، آخرین روزی که این سرباز در محل کار خود حضور داشت، ۱۳ مارس بوده است.

وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد، مورد مبتلا، زمانی که علائم ویروس را در یکی از اعضای خانواده‌اش مشاهده کرد، با پیاده کردن تمامی توصیه‌های مراکز بهداشتی، خود را از دیگران جدا کرده و مراتب را به محل کار خود اطلاع داده است

گزارش‌ها حاکی از آن است که تیم بهداشت و درمان پنتاگون، محل کار مورد مبتلا به ویروس را ضد عفونی کرده است.

متوقف سازی نقل و انتقال سربازان آمریکایی در سراسر جهان

پنتاگون در همین راستا و به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای مهار شیوع کرونا، نقل و انتقال همه نیروهای نظامی آمریکا در سراسر جهان را برای مدت زمان دو ماه متوقف کرد. این اقدام شامل عملیات اعزام نیرو به مناطق جنگی یا بازگرداندن آنها به کشور می‌شود.

در بیانیه وزارت دفاع آمده است، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا، دستور توقف نقل و انتقال همه کارمندان غیرنظامی و نظامی پنتاگون در خارج از کشور را به مدت ۶۰ روز صادر کرده و این بخشنامه، شامل اعضای خانواده پرسنل ارتش نیز می‌گردد که با آنها در خارج از کشور زندگی می‌کنند.

در این بیانیه همچنین مشخص شده است که بخشنامه مزبور که شامل حدود ۹۰۰ هزار نیرو از پرسنل نیروهای مسلح آمریکا، مستقر در خارج از کشور خواهد شد، روند آموزش، استقرار، استقرار مجدد و سایر تحرکات این نیروها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است: « انتظار نمی‌رود که این تصمیم، تاثیری در خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان داشته باشد که قرار است ظرف ۱۳۵ روز پس از امضای توافق نامه با طالبان تکمیل گردد.»

بر اساس توافق تاریخی واشنگتن با طالبان که در ۲۹ فوریه در دوحه امضا شد، ایالات متحده متعهد گردید تا اواسط ژوئیه آینده، بیش از ۴۰۰۰ پرسنل نظامی خود را از افغانستان خارج سازد.

طبق سرشماری وزارت دفاع آمریکا تا صبح روز چهارشنبه ۲۵ مارس ۴۳۵ مورد ابتلاء به کووید ۱۹ در میان پرسنل نظامی و غیرنظامیان، اعضای خانواده و پیمانکاران پنتاگون، شناسایی شده و یک پیمانکار نیز بر اثر ویروس کرونا، درگذشت.

نیروی دریایی ایالات متحده سه شنبه ۲۴ مارس، اعلام کرد، ۳ مورد ابتلاء به کووید ۱۹، در ناو هواپیما بر «یو اس اس تئودور روزولت»، ثبت شده است که در اقیانوس آرام در حال ناو بری است که اولین آمار رسمی در خصوص وجود موارد ابتلاء در یکی از کشتی‌های جنگی آمریکا، قلمداد می شود.

نیروی دریایی آمریکا همچنین افزود، این سه مورد ابتلاء را تخلیه کرده و تمامی کسانی که با آنها تعامل فیزیکی داشتند را در قرنطینه قرار داده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.