رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمار رسمی قربانیان ویروس کرونا در ایران به ۲۲۳۴ نفر رسیددر حالی که سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز گذشته از جان باختن ۱۴۳ بیمار کرونایی در یک شبانه‌روز خبر داده بود، روز پنج‌شنبه رقم درگذشت مبتلایان به کرونا در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را ۱۵۷ نفر اعلام کرد که روندی صعودی را نشان می‌دهد.

شمار درگذشتگان بر اثر کرونا طی ۲۴ ساعت منتهی به پنجم فروردین ۱۲۲ نفر بود که از هر دو روز اخیر پایین‌تر بود.

مقام‌های رسمی ایران هنوز حاضر نیستند آمار جان‌باختگان در استان‌های تهران و قم را جداگانه منتشر کنند که احتمال می‌رود دلیل آن میزان بالای مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این دو استان باشد.

وزارت بهداشت ایران همچنین آمار افرادی را که در استان‌های مختلف جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند، به تفکیک اعلام نمی‌کند.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، روز پنج‌شنبه، هفتم فروردین‌ماه، گفت که در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۷ نفر از بیماران کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و در مجموع، شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری در ایران به ۲۲۳۴ نفر افزایش یافت و حدود ۲۷۴۶ نفر از بیماران، مورد شدید ابتلا به این بیماری هستند.

او افزود: «از ظهر دیروز تا امروز ۲۳۸۹ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز ۷ فروردین ۱۳۹۹ به ۲۹۴۰۶ نفر رسید.»

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد که تاکنون ۱۰۴۵۷ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

آقای جهانپور ادامه داد که «مشارکت مردم در طرح غربال‌گری کرونا از مرز ۵۰ میلیون نفر گذشت و به حدود ۵۰ میلیون و ۸۲۱ هزار نفر تا ظهر امروز رسید». او توضیح بیشتری در این باره نداد.

بر اساس آماری که رادیوفردا از اظهارات پراکنده مقام‌های رسمی محلی و منابع وزارت بهداشت جمع‌آوری کرده است، تاکنون ۵۹ هزار و ۱۲۰ نفر به دلیل داشتن علائم بالینی کرونا در ۳۱ استان ایران بستری شده یا تحت نظر قرار گرفته‌اند.

این آمار همچنین نشان می‌دهد که ۳۰۳۶ نفر در ۳۱ استان ایران جان خود را از دست داده‌اند.

آمار رادیوفردا دربارهٔ افراد بستری شده یا تحت نظر در استان‌های ایران مستند به سخنان مقام‌های بهداشتی محلی و گزارش‌هایی است که در خبرگزاری‌های ایران منتشر شده‌ است.

در این آمار افرادی که مبتلا به علائم بالینی بوده‌اند مد نظر قرار گرفته‌اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.