رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمار رسمی کرونا در ایران؛ بیش از ۲۹ هزار مبتلا و ۲۲۳۴ درگذشته


پرستاری در حال استراحتحق نشر عکس
Irna

تازه‌ترین آمار رسمی در ایران حاکی از آن است که شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا از ۲۹ هزار نفر گذشته و با مرگ بیش از صد نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته، شمار مجموع قربانیان قطعی کرونا در ایران به ۲۲۳۴ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران ضمن اعلام شناسایی ۲۳۸۹ مبتلا و درگذشت ۱۵۷ نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته گفته در مجموع بیش از ۱۰ هزار نفر از مبتلایان قطعی کووید-۱۹ در ایران بهبود یافته‌اند.

آقای جهانپور گفته ایران هنوز با “روند شیوع و انتشار در استان‌های مختلف” روبرو است، اما افزوده که این بیماری “در مدیریت نظام سلامت” است.

با توجه به تصاعدی بودن رشد شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری، این نگرانی در کشورهای مختلف تعداد بیماران در طول زمان از ظرفیت نظام درمانی فرا برود.

شیب رشد تعداد مبتلایان و قربانیان در ایران ظرف روزهای اخیر تقریبا ثابت بوده و برخلاف روند آغاز بیماری در چین یا آنچه در ایتالیا می‌گذرد، آمار رسمی در ایران به طور تصاعدی بالا نرفته است.

برخی مقام‌های محلی، نمایندگان مجلس و کادر درمانی گفته‌اند آمار واقعی بالاتر از آمار رسمی است. تردیدهای مشابهی در چند کشور دیگر نیز، مانند فرانسه، ابراز شده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.