رسانه خبری پیامِ ایرانی

تخریب جاده منتهی به بهشت رضوان بهبهان در آستانه سالگرد اعتراضات آبان<![CDATA[11 ساعت،۵۰ دقیقه

استان وایر- به دنبال اعلام خانواده‌ جانباختگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ برای برگزاری مراسم سالگرد، جاده منتهی به قبرستان این شهر«بهشت رضوان» به بهانه عملیات عمرانی کاملا مسدود شد.

در ویدئوهایی که از این جاده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، آسفالت جاده به وسیله لودر و گریدر کاملا تخریب و از بین رفته است. ابتدای جاده را نیز بوسیله بلوک‌های بزرگ سیمانی در شانه‌های دو طرف و عرض جاده بسته‌اند.

شهرستان بهبهان واقع در شمال شرقی استان خوزستان واقع شده است. برابر آمار موجود تا این لحظه اسامی ۹ جان باخته اعتراضات آبانماه ۱۳۹۸ مشخص و منتشر شده است. اسامی این افراد: «نام نامشخص) تدین، فرزاد انصاری فر، احسان عبدالله‌نژاد، اسماعیل بازرگان، فرزاد تضمی‌پور، محمد حشم دار، محمدحسین (امیرحسین) قنواتی، محمود دشتی‌زاده، مهرداد دشتی‌زاده» اعلام شده است. تمامی این افراد بر اثر اصابت گلوله جنگی و در جریان اعتراضات این شهر جان باخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا دادگاه کیفری شهرستان بهبهان ۳۶ نفر از شهروندانی که در جریان اعتراضات سراسری آبان‌ماه سال گذشته دستگیر شده‌اند را مجموعا به  ۱۰۹ سال زندان و ۲ هزار و ۵۹۰ ضربه شلاق محکوم کرده است.

جدا از این احکام، دادگاه این معترضان را به "سه میلیون و سیصد هزار تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم" کرده است.

تمامی این احکام توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان به ریاست رسول اسدپور در تاریخ ۱ آبان و در آستانه سالگرد اعتراضات سراسری سال گذشته صادر شده است.
اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در آبان ۱۳۹۸ به یکی از بزرگترین بحرانها‌ و اعتراضات سال‌های اخیر حکومت ایران شد.

اعتراضات ‌از روز جمعه ۲۴ آبان و به دنبال افزایش قیمت و سهمیه بندی ناگهانی بنزین در ایران شروع و دامنه اعتراض‌ها به سرعت در تهران و صدها شهرستان گسترش یافت.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.