رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در چین رو به کاهش است | جهان | DW


طبق آخرین آمار و ارقامی که چین منتشر کرده است ۴۲ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا (کووید ۱۹) جان سپرده‌اند. به این ترتیب شمار کشته‌شدگان بر اثر ابتلا به این ویروس در مرزهای داخل چین به دو هزار و ۹۱۲ نفر افزایش یافته است.

کمیسیون بهداشت پکن روز دوشنبه ۱۲ اسفند (۲ مارس) همچنین اعلام کرد که در سراسر چین ۲۰۲ مورد جدید ابتلا به این ویروس شناسایی شده است، به‌طوری که اکنون مجموع شمار مبتلایان از مرز ۸۰ هزار نفر عبور کرده است.

طبق اعلام رسمی بیش از نیمی از مبتلایان به ویروس جدید کرونا در چین در این بین درمان شده‌اند. شمار مبتلایان جدید به این ویروس نیز روندی کاهشی نشان می‌دهد.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین با توجه به بحران کنونی برنامه سفرش به ژاپن را که قرار بود در اوایل ماه آوریل سال جاری میلادی (فروردین ماه) انجام گیرد، به تعویق انداخته است. این خبر را محافل دولتی ژاپن منتشر کرده‌اند.

ژاپن نیز با ویروس جدید کرونا دسته و پنجه نرم می‌کند، اگر چه وضعیت در این کشور در مقایسه با چین کمتر بحرانی است.

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید

تلاش شهروندان سئول برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

تلاش شهروندان سئول برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

از لحاظ شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا، کره جنوبی پس از چین در رتبه دوم قرار دارد. مقامات کره جنوبی روز یکشنبه ۱۱ اسفند (اول مارس) از ۴۷۶ مورد جدید ابتلا به این ویروس خبر دادند.

این شمار ۱۰۰ مورد بیشتر از مواردی است که روز پیش از آن در ارتباط با مبتلایان جدید گزارش شده بود. تا کنون ۲۲ نفر در کره جنوبی بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان سپرده‌اند.

در این کشور بیش از ۴ هزار مورد ابتلا به کرونا شناسایی شده که اکثر آنان به گونه‌ای با فرقه مسیحی شین‌چونجی ارتباط داشته‌اند.

مقامات کره جنوبی رهبران این فرقه مذهبی را متهم می‌کنند که با نهادهای مسئول برای جلوگیری از گسترش کرونا به حد کافی همکاری نکرده‌اند. آنها همچنین متهم شده‌اند که با رفتار و موضع سهل‌انگارانه خود باعث شیوع این ویروس شده‌اند.

دولت کره جنوبی از این رو قصد دارد تحقیقاتی را علیه رهبران فرقه شین‌چونجی به اتهام “تلاش برای قتل” آغاز کند. این فرقه مسیحی بیش از ۲۰۰ هزار عضو دارد و همچنین با چین ارتباطاتی دارد.

دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید

در آلمان نیز هر روز موارد تازه‌ای از ابتلا به ویروس جدید کرونا اعلام می‌شود. بیماری کرونا در حال حاضر در ۱۰ ایالت از ۱۶ ایالت آلمان به‌طور رسمی تأیید شده است.

یکی از این ایالات برلین است. روز یکشنبه ۱۱ اسفند (اول مارس) شناسایی نخستین مورد ابتلا به کرونا در این ایالت تأیید شد. به این ترتیب مجموع شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در آلمان به حدود ۱۳۰ نفر رسیده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.