رسانه خبری پیامِ ایرانی

″پزشکان بدون مرز می‌توانند به اتباع خارجی خدمت‌رسانی کنند″ | ایران | DWکیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز پنجشنبه، ۷ فروردین، با بیان این که گروه پزشکان بدون مرز “در کشور حضور دارند و از امکانات بهداشتی و درمانی ایران بازدید کرده‌اند،” گفت که “در صورت تمایل” می‌توانند به اتباع خارجی ساکن ایران خدمات بدهند.  

او گفت:  «می‌توانیم محل‌هایی را که اتباع خارجی ساکن ایران می‌توانند خدمات دریافت کنند، برای دریافت خدمات به آن‌ها پیشنهاد بدهیم.» به گفته این مقام مسئول ایران می‌تواند  خدمت‌رسانی در استان‌های شرقی کشور را به پزشکان بدون مرز پیشنهاد دهد.» 

چند تن از اعضای سازمان پزشکان بدون مرز روز یکشنبه گذشته، از فرانسه وارد ایران شدند و اعلام کردند یک مرکز فوریت‌های ۵۰ تخت‌خوابی در بیمارستان “امین” در استان اصفهان احداث می‌کنند. اما یک روز بعد از حضور این پزشکان در ایران، برخی چهره‌های حامی ‌و منصوب رهبری‌ و نیز گروهی از اصولگرایان و رسانه‌های نزدیک به سپاه، با فعالیت این پزشکان مخالفت کردند و مدعی شدند که پزشکان بدون مرز در پوشش فعالیت امداد و درمان، قصد جاسوسی دارند. تحت این فشارها و ادعاها، وزارت بهداشت اعلام کرد که نیازی به کادر درمانی خارجی نیست و حضور پزشکان بدون مرز در ایران منتفی است. 

با این‌همه سازمان پزشکان بدون مرز در فرانسه روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم مقامات ایران در لغو ماموریت آنها در اصفهان برای مبارزه با ویروس کرونا را درک نمی‌کند ولی با این حال همچنان آماده کمک به ایران است. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.