رسانه خبری پیامِ ایرانی

افزایش شدید مرگ و میر ناشی از کرونا در نیویورک؛ ۱۰۰ نفر ظرف ۲۴ ساعتمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

شمار کشته‌شدگان ناشی از ابتلاء به «کووید ۱۹» در ایالت نیویورک ظرف ۲۴ ساعت گذشته، به شکل چشمگیری افزایش یافت به طوری که ۱۰۰ مورد مرگ ثبت شد که بدین ترتیب و طبق گفته فرماندار این ایالت در روز پنجشنبه ۲۶ مارس، تعداد کشته‌ها به ۳۸۵ نفر رسیده است.

اندرو کوومو فرماندار نیویورک در یک کنفرانس مطبوعاتی، اظهار داشت: نیویورک با جمعیتی در حدود ۲۰ میلیون نفر، تا صبح روز پنجشنبه ۲۶ مارس، ۳۷،۰۰۰ مورد ابتلاء قطعی به کرونا را ثبت کرد در حالی که آمار روز قبل، ۳۰،۰۰۰ مورد بود.

او افزود: «حادثه‌ای که رخ داده این است که موارد ابتلاء در بیمارستان‌ها از دستگاه‌های کمک تنفسی استفاده می‌کنند اما هر اندازه از سیستم کمک تنفسی بیشتر استفاده شود، احتمال مواجه شدن با پایانی غم‌انگیز، افزایش می‌یابد. ما اکنون مواردی داریم که از ۲۰ تا ۳۰ روز قبل، زیر دستگاه کمک تنفسی هستند.»

با این حال، کوومو تصریح کرد که ایالت نیویورک از دستگاه‌های کمک تنفسی کافی برای تأمین نیازهای کنونی، برخوردار است، اگرچه ممکن است در آینده به تجهیزات اضافی، نیاز داشته باشد.

به گفته دانشگاه جان هاپکینز، ایالت نیویورک، حدود نیمی از موارد قطعی ابتلاء به کرونا در آمریکا را شامل می‌شود که شمار آن‌ها تا اواسط روز پنجشنبه ۲۶ مارس، به ۷۰،۰۰۰ نفر رسید. شمار کشته‌شدگان از چهارشنبه شب در سراسر کشور، از هزار مورد نیز فراتر رفت.

گزارش شده است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا عصر چهارشنبه، وضعیت فوقالعاده را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در نیویورک، تگزاس و فلوریدا ، اعلام کرده و خاطرنشان نمود که برخی مناطق در آمریکا می‌توانند قبل از دیگر مناطق، به وضعیت عادی کاری خود بازگردند.

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی روزانه هسته ویژه بحران کرونا، در کاخ سفید با تاکید بر این که بسته تشویقی برده شده به کنگره، بزرگترین بسته تشویقی در تاریخ کشور است، خاطرنشان کرد: «اگر برای تصویب کمک‌های اضافی مجبور به طرح آن در کنگره شویم، این کار را خواهیم کرد.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.