رسانه خبری پیامِ ایرانی

مجازات شلاق برای مدیر یک شرکت‌ معدنی در دزفول<![CDATA[13 ساعت،۱۳ دقیقه

استان ‌وایر- مالک یکی از شرکت‌های معدنی مستقر در دزفول به دلیل برداشت غیرمجاز مواد معدنی، با پی‌گیری اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان به تحمل ۴۰ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد.

خبرگزاری فارس به نقل از «مصطفی استاد چینی‌گر»، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گزارش داد که با پی‌گیری واحد حقوقی این اداره، مدیریت شرکت برداشت کننده غیرمجاز مواد معدنی به دلیل تخریب محیط‌زیست و برداشت غیرمجاز به مرجع قضایی معرفی شده و باتوجه به تخلف رخ داده از سوی شرکت، با مستندات لازم به تحمل ۴۰ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده است.

بنابر این گزارش، برداشت‌های غیرمجاز از آبراهه‌ها و مسیل‌ها علاوه بر تغییر سیمای طبیعی، منجر به بروز مشکلات متعددی مانند افزایش قدرت تخریبی سیلاب‌ها شده‌اند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول تاکید کرده است که با واحدهای صنعتی و معدنی که به صورت غیرمجاز اقدام به برداشت مواد معدنی می‌کنند و باعث تخریب محیط زیست می‌شوند، با جدیت برخورد خواهد شد.

ایران از معدود کشورهایی است که هم‌چنان از مجازات‌های نافی کرامت انسانی استفاده می‌کند.

 «میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی» به صراحت استفاده از مجازات‌های غیرانسانی و موهن، از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

ایران یکی از کشورهایی است که به میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی پیوسته و ملزم به رعایت مفاد آن است.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.