رسانه خبری پیامِ ایرانی

از حکومت ایران می‌خواهیم جزئیات کامل سرنوشت لوینسون را ارائه کندوزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به گزارش‌های منتشرشده در مورد درگذشت رابرت لوینسون، مامور پیشین اف‌بی‌آی که در سال ۱۳۸۵ در کیش ناپدید شد، واکنش نشان داده‌است.

مایک پومپئو هفتم فروردین گفته «خانواده رابرت لوینسون، شجاعانه، برآورد غم‌انگیز خود را از درگذشت باب (نام کوتاه رابرت) در بازداشت ایران، در اختیار جهانیان گذاشتند».

آقای پومپئو افزوده «تنها ایران می‌داند از زمان ربودن او بیشتر از ۱۳ سال پیش، واقعا چه بر باب گذشته است».

وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید همان‌طور که رئیس‌جمهوری کشورش دونالد ترامپ خواستار آن شده «حکومت ایران باید جزئیات کامل سرنوشت باب» را ارائه کند «و ما تا زمانی‌که تمام آمریکایی‌هایی که به غلط توسط ایران بازداشت شده‌اند به میهن بازنگردند از پا نمی‌نشینیم».

خانواده آقای لوینسون، روز چهارشنبه ششم فروردین در بیانیه‌ای اعلام کردند براساس اطلاعات دریافتی از دولت ایالات متحده، به این باور رسیده‌اند که این مامور پیشین پلیس فدرال در بازداشت ایران درگذشته است.

البته ساعاتی پس از این بیانیه آقای ترامپ گفت درگذشت رابرت لوینسون را «نمی‌پذیرد». او گفته «اوضاع به نظر خوب نیست. آنها به ما نگفته‌اند که او مرده است. اما بسیاری هستند که این طوری فکر می‌کنند».

ساعاتی بعد سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی گفت رابرت لوینسون «سال‌ها پیش خاک ایران را ترک کرده است» و به گفته این سخنگو «به مقصد نامعلومی» رهسپار شده‌است.

رابرت لوینسون زمستان سال ۸۵ پس از سفر به جزیره کیش ناپدید شد و مقام‌های جمهوری اسلامی همواره اطلاع داشتن از سرنوشت او را انکار کرده‌اند.

آمریکا که همواره ایران را مسئول ناپدیدشدن این شهروند خود می‌داند، ۲۰ میلیون دلار برای هرگونه اطلاعاتی که منجر به یافتن او شود تعیین کرده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.