رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت بیش از ۲۳۰ شکارچی غیر مجاز و عامل قطع درختان همزمان با محکومیت دو متخلف دیگر


خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته مسئولان حوزه محیط زیست در نقاط مختلف ایران از بازداشت بیش از ۲۹ شکارچی غیر مجاز و عامل قطع درختان خبر دادند. در خبری دیگر ۲ شکارچی غیر مجاز در نطنز به تحمل حبس و مصادره اسلحه‌ها و ادوات کشف شده، محکوم شدند. همچنین فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر از بازداشت ۲۰۸ متخلف در حوزه محیط زیست از طی سال ۹۸ در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دو شکارچی یک کل وحشی توسط دادگاه کیفری نطنز به تحمل ۲ سال حبس و ضبط اسلحه، مهمات و ادوات شکار به نفع دولت محکوم شدند.

بر اساس این گزارش این دو متخلف اقدام به شکار یک کل وحشی در مناطق حفاظت شده کرکس کرده بودند.

منطقه حفاظت شده “کرکس” نطنز با ۱۱۴ هزار هکتار وسعت در استان اصفهان واقع شده است .

بازداشت ۳ شکارچی غیرمجاز در مهدی‌شهر 

به گزارش فارس، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان مهدی‌شهر در استان سمنان از دستگیری سه شکارچی متخلف، قبل از اقدام به شکار در این شهرستان خبر داد.

فرامرز اسفندیاری اظهار کرد: “با حضور مستمر و به‌ موقع محیط‌بانان در منطقه جنگلی رودبارک قبل از شروع به شکار، شکارچیان در ساعات اولیه توسط یگان حفاظت شهرستان مهدی‌شهر دستگیر شدند”.

بازداشت یک شکارچی غیرمجاز در مهران

به گزارش مهر،‌ فرمانده انتظامی شهرستان مهران در استان ایلام از دستگیری یک شکارچی غیرمجاز در این شهر خبر داد.

قدرت الله شهبازبیگی با اشاره به اینکه از متخلف دستگیر شده، یک عدد لاشه متعلق به یک رأس بزغاله وحشی کشف شد، گفت: “یک قبضه اسلحه شکاری و یک دستگاه دوربین چشمی کشف شده است”.

وی بیان کرد: “پرونده متخلف به همراه مستندات جمع آوری شده برای رسیدگی قانونی تحویل مراجع قضائی شهرستان شد”.

بازداشت ۲ شکارچی غیرمجاز در سقز

به گزارش ایرنا، فرمانده پاسگاه محیط بانی سولاکان سقز در استان کردستان از دستگیری ۲ نفر شکارچی در منطقه عبدالرزاق این شهرستان خبر داد.

عطالله صادقی اظهار داشت: “محیط بانان طی گشت و کنترل مناطق تحت مدیریت شهرستان سقز به یک گروه شکارچی در ارتفاعات برخود کردند که بعد از محاصره و ساعت ها تعقیب و گریز موفق به دستگیری آنها شدیم و از آنها، ۲ قطعه کبک، ۲ قفس چوبی، چراغ قوه، کیسه حمل قفس و کبک کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۲ صیاد متخلف در پارک ملی لار

به گزارش مهر،‌ رییس اداره حفاظت محیط زیست پارک ملی لار از دستگیری ۲ صیاد متخلف در غربی‌ترین منطقه لار خبر داد.

فرهاد زند گفت: “از متخلفان یک رشته تور ماهیگیری و ۱۵ قطعه ماهی قزل آلا کشف و ضبط شد و این دو متخلف با تشکیل پرونده جهت پرداخت جریمه نقدی و مجازات قانونی تحویل مقامات قضائی شدند”.

منطقه “لار” با وسعتی حدود ۷۳۵۰۰ هکتار در دامنه جنوبی رشته کوههای البرز و بین استان های تهران و مازندران قرار دارد.

بازداشت ۳ شکارچی غیرمجاز در مهاباد

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد در استان آذربایجان غربی گفت: “ماموران این اداره موفق شدند یک شکارچی متخلف را قبل از شکار شناسایی و دستگیر کنند”.

فاروق سخنور ادامه داد: “از این فرد یک قبضه اسلحه شکاری که غیرمجاز بود، به همراه ۲ عدد فشنگدان کشف و ضبط شد”.

در خبری دیگر سخنور گفت: “۲ شکارچی متخلف که به صورت غیرمجاز در ارتفاعات این شهرستان به شکار پرندگان اقدام می‌کردند، دستگیر شدند”.

وی ادامه داد: “از متخلفان ۲ بهله دلیجه و یک قبضه اسلحه شکاری به همراه فشنگدان نیز کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۶ صیاد متخلف در دزفول

به گزارش ایرنا، رئیس اداره پارک ملی دز گفت: “سه نفر صیاد غیرمجاز بدلیل صیادی با دستگاه برق در فصل ممنوعه صید آبزیان در دزفول دستگیر شدند”.

رضا قپانچی‌پور افزود: “طی گزارش‌های رسیده مبنی بر وجود یک فروند قایق و صید غیرمجاز با دستگاه برق در رودخانه عجیرب واقع در حاشیه پارک ملی دز، محیط بانان این اداره در محل حاضر شدند”.

وی ادامه داد: “محیط بانان اقدام به جلوگیری از صید غیرمجاز صیادان کردند و وسایل آنها شامل یک فروند قایق به همراه دستگاه مولد الکتریسیته غیرمجاز و تعداد زیادی ماهی صید شده را ضبط و بعد از صورتجلسه به مراجع قضایی معرفی کردند”.

 رییس اداره پارک ملی دز تصریح کرد: “یک شکارچی پرندگان وحشی نیز در پارک ملی دز قبل از اقدام به شکار شناسایی و دستگیر شد”.

پارک ملی “دز” یکی از پارک‌های ملی ایران است که در شمال استان خوزستان و در محدوده شهر میانرود از توابع شهرستان دزفول واقع است.

در خبری دیگر رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول ۲ شکارچی متخلف را که اقدام به شکار پرنده دراج و کبوتر کرده بودند دستگیر کردند”.

مصطفی استاد چینی گر افزود: “در پی گشت و کنترل زیستگاه ها و شکارگاه های شهرستان دزفول، پرسنل یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان یک دستگاه خودرو را متوقف و ضمن دستگیری ۲ نفر متخلف شکار غیرمجاز، چند قطعه پرنده حمایت شده دراج و کبوتر و یک قبضه اسلحه شکاری را از متخلفان کشف و ضبط کردند”.

بازداشت یک شکارچی متخلف در خلخال 

به گزارش ایرنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال در استان اردبیل هنگام گشت و کنترل در منطقه آق‌داغ خلخال یک شکارچی کبک را دستگیر کردند.

رییس حفاظت محیط زیست خلخال گفت: “محیط‌بانان حین گشت و کنترل نوروزی در بخش خورش‌رستم منطقه آق‌داغ موفق شدند یک نفر را حین شکار و صید پرندگان وحشی در زیستگاه‌های حساس این منطقه حفاظت شده، دستگیر کنند”.

مهدی کسایی افزود: “از متخلف یک قبضه اسلحه شکاری، ۱۳ عدد فشنگ و لاشه یک قطعه کبک کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۱۰ شکارچی متخلف در مازندران

به گزارش مهر، مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از دستگیری ۱۰ متخلف شکار و صید در این استان خبر داد.

حسینعلی ابراهیمی اظهار داشت: “محیطبانان استان طی چند روز گذشته حین گشت و کنترل در شهرهای نوشهر، آمل، بابل، ساری، پارک ملی پابند و گلوگاه ۱۰ متخلف شکار و صید را به همراه هفت قبضه سلاح شکاری، لاشه دوطاقه قرقاول و۱۵ قطعه ماهی قزل آلا دستگیر کردند”.

وی افزود: “از این تعداد یک متخلف به همراه قبضه سلاح شکاری در نوشهر، یک صیاد متخلف و ۱۰ قطعه ماهی قزل آباد و یک دستگاه لنسر ماهیگیری در نمارستاق آمل، دو صیاد متخلف با پنج قطعه ماهی قزل آلا در دو هزار آمل، شکارچیان غیرمجاز با دوقبضه سلاح شکاری و لاشه دو طاقه قرقاول در بابل دستگیر شدند”.

وی ادامه داد: “در منطقه هولار ساری نیز دو شکارچی غیرمجاز با دو قبضه سلاح شکاری و یک متخلف در پارک ملی پابند و یک متخلف در گلوگاه شناسایی شده است”.

بازداشت ۲۰۸ متخلف صید و شکار در بوشهر

به گزارش ایرنا، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: “در سال گذشته، ۲۰۸ متخلف صید و شکار در این استان شناسایی و دستگیر شدند”.

احسان موسوی افزود: “محیط‌بانان استان بوشهر با حضور دائمی در مناطق تحت مدیریت و تلاش شبانه روزی برای حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی استان در ۴۱ مورد، متخلفان را پیش از شکار دستگیر و ۶۴۶ عدد ادوات شکار را از آنان کشف کنند”.

وی بیان کرد: “همچنین پارسال، ۷۳ قبضه سلاح از شکارچیان کشف شد که ۲۳ قبضه آن غیرمجاز بود”.

بازداشت یک شکارچی متخلف در سربیشه

به گزارش ایسنا، فرمانده انتظامی سربیشه در استان خراسان جنوبی گفت: “شکارچی غیرمجاز گونه‌های حفاظت شده محیط زیست در شهرستان سربیشه شناسایی و دستگیر شد”.

احمد کارگر افزود: “مأموران با تحقیقات میدانی با اطمینان از فعالیت غیرمجاز شکارچیان غیر مجاز فردی را در این زمینه شناسایی کردند و پس از شناسایی محل فعالیت وی، مخفیگاهش را بازرسی کردند”.

کارگر افزود: “مأموران در بازرسی از مخفیگاه این شکارچی غیرمجاز، بقایای لاشه یک راس قوچ کوهی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری فاقد مجوز کشف کردند”.

بازداشت عاملان قطع درختان در اشنویه

به گزارش ایرنا، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشنویه در استان آذربایجان غربی گفت: “با همکاری و گزارش به موقع مردم و حضور نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و همکاری دستگاه قضایی متخلفان و متجاوزان به طبیعت که اقدام به قطع سه تن درخت کرده بودند دستگیر شدند”.

مصطفی چترآذر اضافه کرد: “ماموران یگان‌ حفاظت اداره منابع‌ طبیعی پس از حضور در روستای بیمضرته یک تن درخت بید را کشف کردند و در این رابطه یک نفر را دستگیر و یک دستگاه خودرو را نیز توقیف کردند”.

وی با بیان اینکه چوب‌های قطع‌شده در روستای دواب نیز شامل ۲ تن درخت بادام بود، اظهار داشت: “در این ارتباط نیز چند نفر شناسایی شده‌اند که با تشکیل پرونده از سوی مراجع قضایی اقدام به دستگیری آنها می‌شود”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.