رسانه خبری پیامِ ایرانی

شکایت دادستان فدرال آلمان از یک گروه تروریستی راست‌گرا | آلمان | DWدادستانی فدرال آلمان اعلام کرد که عملیات طراحی‌شده توسط تروریست‌های راست‌گرای وابسته به «گرو اس»  گسترده‌تر و سازمان‌یافته‌تر از آن بوده است که در ابتدا تصور می شد.

آنها قصد حمله مسلحانه به مساجد و سیاستمداران دموکرات آلمان را داشته‌اند تا از این طریق و ایجاد هرج و مرج بیشتر، شرایط را برای برای ایجاد جنگ داخلی و براندازی نظام سیاسی آلمان فراهم کنند. 

دفتر دادستان فدرال اکنون ۱۱ مرد را به عضویت در این گروه متهم کرده و تنها از یک نفر به عنوان پشتیبان مالی شکایت کرده است. 

در فوریه سال جاری ماموران امنیتی پنج تن از آنان را به عنوان هسته اصلی گروه و هشت نفر را به اتهام پشتیبانی از آنها دستگیر کردند. 

به گفته دادستانی فدرال،  دو تن از متهمان به نام‌های ورنر اس  (Werner S.)، ۵۴ ) ساله و ساکن منطقه آگسبورگ، و تونی اِ (Tony E.)، ۴۰ ساله و ساکن ایالت نیدرزاکسن را به عنوان سران گروه معرفی شده‌اند. 

برنامه‌ ترور سیاستمداران

به احتمال زیاد این گروه از مدت‌ها پیش دو سیاستمدار حزب سبز آلمان، رابرت هابک و آنتون هوفرایتر، را نیز در فهرست ترور خود داشته‌اند. 

به گفته بازجویان پرونده، تروریست‌های راست‌گرا قصد خرید اسلحه داشته‌اند و برای این منظور به جمع‌آوری ۵۰ هزار یورو اقدام کرده‌اند. 

تقریبا تمامی اعضای گروه برای این هدف وعده مبالغ زیادی را داده‌اند. 

نیروهای امنیتی از همان ابتدای فعالیت گروه، آنها را زیر نظر داشته‌اند زیرا یکی از آنها داوطلبانه به پلیس مراجعه کرده است. 

دادستانی از این فرد نیز به عنوان عضو گروه شکایت کرده اما او آزاد است. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.