رسانه خبری پیامِ ایرانی

آخرین آمار از جان باختگان و مبتلایان به کرونا در ایرانمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که تا امروز ۳۲۳۳۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۲۳۷۸ نفر از آنها جان باختند و ۲۸۹۳ نفر از آنها در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین ۱۱۱۳۳ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری نیز بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، کیانوش جهانپور، جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹، از شناسایی ۲۹۲۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ از ظهر دیروز تا امروز، در ایران خبر داد.

وی مجموع تعداد مبتلایان به کروناویروس را تا امروز، ۳۲۳۳۲ مورد عنوان کرد و افزود که تا کنون ۱۱۱۳۳ نفر از این بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

جهانپور در ادامه توضیح داد: «در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۳۷۸ نفر در کشور محروم شده ایم و ۲۸۹۳ از مبتلایان نیز در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند».

بر اساس گزارش دنیای اقتصاد، اولین گزارش اپیدمیولوژی بیماری کروناویروس که از سوی وزارت بهداشت ایران منتشر شد نشان می‌دهد که مردان در معرض بیشتری برای ابتلا به کرونا قرار داشته‌اند. نسبت مرد به زن در موارد قطعی ابتلا، ۴/۱ گزارش شده است. در واقع در بین مبتلایان، تعداد مبتلایان مرد ۴۰ درصد بیشتر از تعداد مبتلایان زن بوده است. میانگین سنی مبتلایان نیز ۵۴ سال ثبت شده است. حداقل سن مبتلا زیر یک سال و حداکثر سن نیز ۹۸ سال بوده است.

بررسی توزیع جنسی نشان می‌دهد که هم در بین مردان و هم در بین زنان، بیشترین تعداد افراد مبتلا در گروه سنی ۵۰ تا ۵۹ ساله قرار داشته است. اما در گروه سنی دوم با بیشترین فراوانی ابتلا، بین مردان و زنان تفاوت وجود دارد. مردان ۴۰ تا ۴۹ سال، دومین گروه سنی بودند که در بین مردان بیشترین ابتلا را ثبت کردند. اما در زنان، گروه سنی ۶۰ تا ۶۹ سال، چنین وضعیتی داشته‌اند. به ‌طور کلی در گروه سنی جوان، مردان اندکی بیشتر از زنان آسیب‌پذیری نشان داده‌اند.

گفتنی است، آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت‌ها در مناطق مختلف جهان حاکی از این است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان اکنون به بیش از نیم میلیون نفر رسیده است.

روزنامه نیویورک تایمز، امروز اعلام کرد، ایالات متحده آمریکا اکنون بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را در جهان دارد.

این کشور با ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت، ۸۱۳۲۱ مبتلا به کرونا را ثبت کرده است و در نتیجه از چین و ایتالیا پیشی گرفت.

روز گذشته، ایتالیا ۸۰ هزار و ۵۳۹ مبتلا را به ثبت رساند، در حالی که چین بر اساس آمارAFP، ۸۱ هزار و ۲۸۵ مبتلا را به ثبت رسانده است.

بیش از نیمی از افرادی که ابتلای آنها به ویروس کرونا تأیید شده است، ساکن کشورهای اروپایی هستند.

بر اساس آخرین آمارهایی که پایگاه اطلاعاتی worldometers به نقل از منابع رسمی منتشر کرده، شمار قربانیان ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان به بیش از ۲۲ هزار نفر رسیده است که احتمالاً طی ساعات آینده با انتشار آمارهای جدید، این رقم از ۲۳ هزار نفر عبور خواهد کرد.

تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در اقصی نقاط جهان سلامت خود را بازیافته‌اند و اقدامات درمانی برای بهبود حدود ۳۶۰ هزار نفر دیگر همچنان در جریان است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.