رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت عامل زجرکش کردن یک قلاده خرس در ارومیه


خبرگزاری هرانا – فرماندار شهرستان ارومیه از شناسایی و بازداشت عامل زجرکش کردن یک قلاده خرس قهوه‌ای در یکی از روستاهای این شهرستان، خبر داد. پیش از این انتشار فیلمی در خصوص آزار و قتل فجیع این خرس قهوه ای در فضای مجازی واکنش بسیاری از کاربران را به همراه داشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، علیرضا ملامحمدی‌زاده، فرماندار شهرستان ارومیه گفت: “فردی که اقدام به آزار و شکار خرس کرده و فیلم آن را در فضای مجازی منتشر کرده بود، شناسایی و بازداشت شد”

وی افزود: “با انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر زجرکش کردن خرس در روستای ملونه ارومیه، موضوع بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفت”.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: “در این راستا اداره کل محیط زیست آذربایجان غربی پس از مشاهده فیلم و کسب اطلاعات، از قاضی کشیک دادگاه ارومیه حکم قضایی برای بازداشت فرد خاطی اخذ و در راستای اجرای حکم اقدام کرد”.

ملامحمدی‌زاده با بیان اینکه در این راستا حکم دستگیری یک نفر صادر شده و با دستگیری این فرد، همدستان وی نیز مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند، گفت: “اطراف روستای ملونه، واقع در سرو، زیستگاه خرس قهوه‌ای بوده و این خرس کاملا بی‌آزار است”.

اخیرا فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن چندین نفر اقدام به آزار شدید یک قلاده خرس قهوه ای کرده که به دلیل آزارهای متعدد این حیوان تلف می‌شود. انتشار این فیلم در روز جاری با واکنش تند برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی و فعالان رسانه‌ همراه شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.