ویروس کرونا؛ عذرخواهی رهبر فرقه مذهبی از مردم کره‌جنوبی

به اشتراک گذاشتن


لی من هیحق نشر عکس
EPA

رهبر یک فرقه مسیحی در کره جنوبی از مردم این کشور به دلیل شیوع بیماری کروناویروس ٢٠١٩ عذرخواهی کرد. پیروان این فرقه ناقلان اصلی شیوع ویروس کرونای ٢٠١٩ در کره جنوبی هستند.

لی من هی رهبر ٨٨ ساله کلیسای عیسوی شین‌چانجی در یک کنفرانس خبری به زانو افتاد، تعظیم کرد و گفت: “با اینکه عمدی نبود اما خیلی‌ها مبتلا شدند، ما نهایت سعی‌مان را کردیم اما قادر نبودیم از آن پیشگیری کنیم.”

کره‌جنوبی امروز ۴٧۶ مورد جدید بیماری را اعلام کرد که شمار مبتلایان را به ۴٢١٢ رساند. این کشور بعد از چین بیشترین مبتلا را داشته است.

حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

شهردار شهر ده میلیونی سئول از مردم خواسته از خانه کار کنند و از مکان‌های شلوغ و پرجمعیت بپرهیزند

از این تعداد ٣٠٨١ نفر مبتلا در شهر دگو بوده‌اند و ٧٣ درصد آنها از پیروان فرقه شین‌چانجی که کلیسایی در نزدیکی دگو دارند و در آن مراسم مذهبی می‌کرده‌اند.

دیروز دولت محلی شهر سئول پایتخت کره‌جنوبی از آقای لی و یازده رهبر دیگر این کلیسا شکایت و آنها را به قتل، آسیب و نقض قانون کنترل بیماری‌های عفونی متهم کرده‌ بود.

به گفته مقامات، اعضای این فرقه ماه گذشته میلادی در مراسم مذهبی در شهر دگو شرکت کردند، ویروس را به هم منتقل و بعد به نقاط مختلف کره‌جنوبی سفر و ویروس را پراکنده کردند.

به گفته لورا پارکر خبرنگار بی‌بی‌سی در سئول این شکایت انعکاس خشم عمومی در کره‌جنوبی از این فرقه مسیحی بود که رهبرش خود را ناجی موعود (مسیحا) می‌داند.

وقتی مقامات سعی کرده‌اند کسانی را که در مراسم مذهبی این گروه شرکت کرده‌اند بیابند و آلودگی یا ابتلا آنها به ویروس جدید کرونا بررسی کنند، نام این افراد را از مقامات مخفی کرده‌اند.

سخنگوی این کلیسا به بی‌بی‌سی گفت آنها فهرست اعضا، دانشجویان و ساختمان‌هایشان را در اختیار مقامات گذاشته بودند اما آنها اغلب زیر فشار هستند و “به دلیل امنیت اعضایشان نگران انتشار این اطلاعات بودند.”

لی من هی که ٨٨ سال دارد خود را دومین ظهور حضرت عیسی و همان نجات‌بخشی می‌داند که در انجیل وعده‌اش داده شده است.

او در سال ١٩٨۴ کلیسای شین‌چانجی را بنیان گذاشت که به معنای آسمان و زمین جدید است.

پیروان آقای لی معتقدند او ١۴۴ هزار نفر را با خود به بهشت خواهد برد.

این کلیسا می‌گوید در ژاپن، چین و کشورهای جنوب‌شرقی بیست هزار پیرو دارد.

این کلیسا به این شهرت دارد که در حین مراسم مذهبی اعضای خود را در فاصله نزدیکی کنار هم جمع می‌کند و عینک، گوشواره و گردن‌بند در مراسم آن ممنوع است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *