رسانه خبری پیامِ ایرانی

ازبکستان پروازها به ایران ایتالیا و افغانستان را متوقف کردمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

وزارت خارجه ازبکستان اعلام کرد به دلیل شیوع کرونا در ایران، ایتالیا و افغانستان، پروازها به این کشورها را برای پیشگیری از گسترش بیشتر این بیماری، متوقف می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه ازبکستان دوشنبه ۲ مارس ۲۰۲۰، اعلام کرد که همه پروازهای ورودی و خروجی خود به ایران، ایتالیا و افغانستان را به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشورها، متوقف کرده است.

این وزارتخانه با صدور بیانیه‌ای، دلیل این تصمیم را «نگرانی از شیوع ویروس کرونا» عنوان کرد.

وزارت بهداشت ایران، امروز آخرین آمار مبتلایان و فوتی‌های بیماری کرونا را اعلام کرد. بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این وزارتخانه، تعداد موارد مشکوک ابتلا به کرونا را ۴۳۱۲ مورد دانست که از این تعداد ۱۵۰۱ مورد مثبت اعلام شد که در این میان، ۶۶ نفر جان باختند.

ایتالیا نیز که تبدیل به کانون کرونا در اروپا شده، جدیدترین آمار کرونا در این کشور را ۱۷۰۰ مورد مبتلا و ۳۴ فوتی اعلام کرد. همچنین مقامات ایتالیایی اعلام کردند که شمار مناطق کرونا زده به ۳۰ منطقه رسیده است.

اما در کشور افغانستان تاکنون تنها یک مورد کرونای مثبت در ولایت هرات، ثبت شده است و نتیجه آزمایش ۱۰ مورد دیگر که به تازگی در ولایت‌های مختلف افغانستان شناسایی شده بودند، منفی بود.

وزارت بهداشت افغانستان در این باره گفت که تنها مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان، سابقه سفر به قم ایران را داشته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.