رسانه خبری پیامِ ایرانی

دو پویش هنرمندان برای انتشار عمومی آثار هنری در زمان قرنطینه | ایران | DWگروهی از هنرمندان رشته‌های مختلف هنری با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که در صد روز آتی که قرار است مردم در قرنطینه بمانند به تولید و انتشار عام آثار هنری می‌پردازند.

به گزارش ایسنا به نقل از بیانیه این گروه، قرار است فعالیت‌های این گروه با هشتگ #مشاهنر در فضای مجازی منتشر شود.

امضاکنندگان این بیانیه از مردم خواسته‌اند “واقعا در خانه بمانند” و این نوروز را در خانه سر کنند و در ادامه نوشته‌اند: «ما و همکاران هنرمندمان در سراسر ایران، در کنار شماییم و تلاش، ابتکار و هنر خود را در دست‌کم “دوره صد روزه” پیش رو، مصروف نزدیک‌تر شدن به شما که مخاطبان پُرمهر و باخرد قرن‌های متمادی “فرهنگ و هنر” بوده‌اید، خواهیم کرد.»

این هنرمندان تاکید کرده‌اند که با کمک تکنولوژی روز در صفحات مجازی “به عید دیدنی هم می‌آییم، با هم سخن می‌گوییم و درد دل می‌کنیم” و نوشته‌اند: «ما نگران‌ایم در نگرانی‌هایتان و در سماع‌ایم با شادی‌های‌تان؛ هر چند کوتاه!»

علی نصیریان، عبدالوهاب شهیدی، محمدعلی کشاورز، کامبیز روشن‌روان، فاطمه معتمدآریا، راضیه برومند، گلاب آدینه، فریدون شهبازیان،علیرضا  قربانی و خانواده بزرگ کامکار از جمله امضاکنندگان این بیانیه هستند.

پویش شب نشانی

همزمان جمعی از هنرمندان و فعالان فرهنگی در پویشی از همکاران خود دعوت کردند تا به منظور پر کردن اوقات فراغت مردم در ایام قرنطینه ویدیوهای کوتاه تهیه کرده و به پویش “شب نشانی” بپیوندند.

به گزارش ایسنا این پویش با هدف “امیدبخشی و ایجاد اتحاد و همدلی در میان مردم و هنرمندان برای مقابله با ویروس کرونا” راه‌اندازی شده است.

هنرمندان رشته‌های مختلف هنری از قبیل ادبیات، نمایش، هنرهای تجسمی، سینما و موسیقی می‌توانند ویدیوهای خود را با هشتگ #شب_نشانی در اینستاگرام خود منتشر کنند و کاربران از طریق دنبال کردن این هشتگ می‌توانند این ویدیوها را ببینند.

روابط عمومی موسسه سپهر سوره هنر با همراهی مجله سه نقطه این پویش را راه‌اندازی کرده‌اند. این موسسه همچنین از عموم مردم دعوت کرده تا با ارسال ویدیوهای خود که در آن مشغول فعالیت هنری هستند، با هنرمندان همراهی کنند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.