رسانه خبری پیامِ ایرانی

تست کرونای بوریس جانسون هم مثبت شد | جهان | DWتست کرونای بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، مثبت اعلام شد. او این خبر را با انتشار یک ویدیو در صفحه توییترش اعلام کرده است. هم‌زمان دفتر نخست وزیری بریتانیا نیز این خبر را اعلام کرد.

جانسون در ویدیویی که در توییترش منتشر کرده می‌گوید که علائم خفیف بیماری مثل درجه حرارت بالا و سرفه مستمر داشته است. پس از آن کارمندان NHS سرویس بهداشت ملی بریتانیا به ساختمان شماره ۱۰ خیابان داونینگ لندن رفته و از او تست گرفتند. نتیجه آزمایش در نهایت مثبت بود.

نخست وزیر بریتانیا حالا خودش را ایزوله کرده و در قرنطینه مانده است اما نوشته که از طریق ویدیو کنفرانس به هدایت دولت و “مبارزه با این ویروس” ادامه می‌دهد.

جانسون از تمامی شاغلان در بخش بهداشت و سلامتی که علیه این ویروس مبارزه می‌کنند، تشکر کرده، همینطور از ۶۰۰ هزار نیروی داوطلبی که در بریتانیا در این زمینه فعال هستند.

صدها قربانی ویروس کرونا در بریتانیا

در روز پنج شنبه ۲۶ مارس وزارت بهداشت بریتانیا اعلام کرد که بیش از ۱۱۵ نفر در عرض ۲۴ ساعت در اثر بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند. بدین ترتیب آمار کشته شدگان بر اثر ویروس کرونا در بریتانیا به ۵۷۸ تن رسید. حدود ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر در سراسر بریتانیا به ویروس کرونا مبتلا هستند.

با این حال تعداد دقیق و واقعی مبتلایان بسیار بالاتر از این آمار است. بریتانیا در مقایسه با آلمان تست‌های کمتری انجام داده است. دولت بریتانیا تا مدتها برای اعمال مقررات ویژه به منظور جلوگیری از همه‌گیری کرونا تردید داشت.

با این حال بوریس جانسون شک ندارد که بریتانیا می‌تواند به زودی بر ویروس کرونا پیروز شود. او در پایان پیام ویدیویی‌اش گفته: «ما او را شکست می‌دهیم، ما همگی با هم می‌توانیم به زودی بر ویروس کرونا پیروز شویم.»

روز چهارشنبه اعلام شد که پرنس چارلز ولیعهد بریتانیا نیز به کرونا مبتلا شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.