رسانه خبری پیامِ ایرانی

بازگشت تدریجی زندگی عادی به شهر ووهان، مرکز شیوع کرونا | جهان | DW


در شرایطی که در بسیاری از کشورهای جهان محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای تردد و کار تشدید می‌شود، چین از رفع این محدودیت‌ها در این کشور خبر می‌دهد. دولت چین اعلام کرده است که موفق به مهار بیماری کرونا شده است.

خبرگزاری فرانسه روز شنبه نهم فروردین (۲۸ مارس) خبر از کاهش محدودیت‌های ناظر بر تردد در شهر ووهان چین داده است.

پیش از آن، دولت چین اعلام کرده بود که محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای ورود و خروج به استان هوبئی رفع شده است. به این ترتیب، ساکنان استان هوبئی، به استثنای ساکنان شهر ووهان از حق سفر به دیگر بخش‌های چین برخوردار شده بودند.

اکنون گفته می‌شود که دولت چین محدودیت‌های مربوط به تردد در شهر صنعتی ووهان را نیز تخفیف داده است. مسئولان استان هوبئی اعلام کرده‌اند که وضعیت زندگی در ووهان نیز به حالت عادی باز می‌گردد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

بر اساس اخبار منتشر شده ورود به شهر ووهان برای شهروندان دیگر چین آزاد شده است. تنها ساکنان ووهان برای خروج از این شهر باید چند روز منتظر بمانند. مرکز شیوع بیماری تنفسی کرونا شهر ووهان بوده است.

بر اساس خبری که از سوی خبرگزاری‌ها منتشر شده، انسداد ورودی شهر ووهان روز شنبه ۲۸ مارس به پایان رسیده است. به این ترتیب، ورود به شهر ووهان برای ساکنان دیگر نقاط چین آزاد اعلام شده است.

تلاش چین برای مهار کرونا در ووهان

تلاش چین برای مهار کرونا در ووهان

تنها محدودیت موجود برای شهر ووهان حق سفر برای ساکنان این شهر به دیگر نقاط است. گفته می‌شود که ساکنان ووهان برای سفر به دیگر نقاط چین باید تا روز هشتم آوریل منتظر بمانند. پیش‌بینی می‌شود که در این روز، همه محدودیت‌های تعیین شده برای شهر ووهان رفع گردد.

بازگشت زندگی عادی به ووهان

دولت چین اعلام کرده است که برخی از موسسات تولیدی و مالی در شهر ووهان کار عادی خود را از سر گرفته‌اند. سایت فرستنده خبری “ان‌تی‌وی” با انتشار گزارشی اعلام کرده است که بانک‌ها در ووهان مجددا گشایش یافته و شبکه اتوبوس‌رانی شهری کار خود را از سر گرفته است.

به‌رغم آن، از مردم ووهان درخواست شده است که از رفت و آمدهای غیرضروری همچنان اجتناب بورزند. افزون بر آن از شهروندان سالمند این شهر نیز درخواست شده است که برای تردد در شهر از وسایل حمل و نقل عمومی بهره نگیرند.

محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای استان هوبئی چین از روز سه‌شنبه ۲۴ مارس عمدتا رفع شده بودند. انسداد راه‌های ورودی استان هوبئی با جمعیتی بالغ بر ۶۰ میلیون نفر مدت دو ماه ادامه یافته بود.

بر اساس آمار دولتی حدود ۸۲ هزار نفر در چین مبتلا به بیماری کرونا شده‌اند. ۵۰ هزار نفر از مبتلایان کرونا در چین را ساکنان شهر ووهان تشکیل می‌دادند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.