رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | برگزاری آخرین جلسه بازپرسی محمد کیانوش راد، همزمان با تفهیم اتهامات جدید


خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۱ اسفندماه، جلسه بازپرسی محمد کیانوش راد، فعال سیاسی و عضو حزب اتحاد ملت جهت اخذ آخرین دفاعیات در شعبه یک بازپرسی دادسرای اوین برگزار شد. در این جلسه آقای کیانوش راد، علاوه بر اتهامی که در زمان بازداشت علیه وی مطرح شده بود از بابت دو عنوان اتهامی جدید از جمله «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» نیز مورد تفهیم قرار گرفته است. این فعال سیاسی، در پایان جلسه با تودیع قرار کفالت آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از امتداد، روز یکشنبه ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۸، جلسه بازپرسی محمد کیانوش راد، فعال سیاسی و عضو حزب اتحاد ملت جهت اخذ آخرین دفاعیات در شعبه یک بازپرسی دادسرای اوین برگزار شد.

بر اساس این گزارش، طی این جلسه وی از بابت دو عنوان اتهامی جدید از جمله «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» مورد تفهیم قرار گرفته و با تودیع قرار کفالت به مبلغ ۵۰ میلیون تومان آزاد شده است.

اتهام مطروحه علیه این فعال سیاسی در زمان بازداشت، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» عنوان شده بود.

در خصوص مصادیق اتهام «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی»، مواردی نظیر انتشار بیانیه ۷۷ نفر، سیاه‌نمایی علیه سپاه، هجمه علیه نهادهای امنیتی و قضائی، حمایت از اعتراضات کارگری، القای ناکارآمدی نظام در اداره جامعه، تحریک جریانات قومی عرب، انتشار بیانیه‌ها و سخنرانی‌ها و همچنین حمایت از گروه‌های غیرقانونی مطرح شده است.

همچنین در رابطه با اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» مواردی از جمله هجمه به نهادهای قضائی و امنیتی و حمایت از بازداشت‌شدگان و زندانیان سیاسی، انتشار نامه در حمایت از زندانیان سیاسی، مصاحبه با سایت‌های ضدانقلاب، تبلیغ علیه شورای نگهبان و تبلیغ علیه دین و روحانیت، به عنوان مصادیق اتهام مطروحه علیه وی، عنوان شده است.

در خصوص آقای کیانوش راد گفتنی است که وی در تاریخ ۲۴ آذرماه ۱۳۹۸، در ارتباط با امضای “بیانیه ۷۷ نفر” بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. این فعال سیاسی نهایتا روز سه‌شنبه ۲۴ دیماه، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

محمد کیانوش‌راد، رییس جبهه مشارکت شاخه استان خوزستان و از اعضای شورای مرکزی این حزب اصلاح‌طلب است. وی پیشتر نیز نمایندگی مردم اهواز در مجلس ششم را بر عهده داشته است.

لازم به ذکر است روز دوشنبه ۲۵ آذر ماه، روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده آیت الله خامنه ای منتشر می شود از احضار، بازجویی و بازداشت امضا کنندگان بیانیه موسوم به “بیانیه ۷۷ نفر” خبر داده و این افراد را «حامی اغتشاشگران» عنوان کرده است. این روزنامه در گزارش خود گفته است اکثر امضاکنندگان این بیانیه که در کشور هستند احضار، بازجویی و تعدادی نیز بازداشت شده اند.

روزنامه کیهان اسامی محسن آرمین، ابراهیم اصغرزاده، علی تاجرنیا، سعید حجاریان، عبدالله رمضان‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، علیرضا علوی‌تبار، الهه کولایی، محمد کیانوش‌راد، عبدالله ناصری، آذر منصوری، شهیندخت ملاوردی، حمید آیتی(همسر شهیندخت مولاوردی)، حمیدرضا جلالی‌پور و حسین کروبی به عنوان تعدادی از امضا کنندگان این بیانیه، مطرح کرده است.

لازم به ذکر است که در این ارتباط، روز سه‌شنبه ۱۹ آذرماه ۹۸، مهدی محمودیان، روزنامه نگار و از دیگر امضا کنندگان این بیانیه در پی حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت و روز دوشنبه ۹ دی ماه آزاد شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.