رسانه خبری پیامِ ایرانی

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران: ۳۵ هزار و ۴۰۸ مبتلا، ۲ هزار ۵۱۷ مرگ


فوری

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا را اعلام کرد و براساس آن در ٢۴ ساعت گذشته ۳ هزار ۷۶ مبتلای جدید شناسایی شده و ۱۳۹ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران به ۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر و فوت‌شدگان به ۲ هزار و ۵۱۷ نفر افزایش یافت.

تعداد کل بهبود یافتگان نیز به ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر اعلام شده است.

دیروز تعداد مبتلایان به کرونا در ایران ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر و تعداد جان باختگان ۲ هزار و ۳۷۸ نفر اعلام شده بود.

امروز حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه ستاد مدیریت کرونا گفت که “امروز هر کسی به بیماری کرونا مبتلا می شود ۹۰ درصد مخارج را دولت و بیمه پرداخت می کنند”.

آقای روحانی همچنین مدعی شد که ایران “جزو کشورهایی نیست که بیمارن ما بین راهروی بیمارستان‌ها رها شده باشند یا نعش جانباختگان در سردخانه‌های سیار باشد”.

وی گفت: “پایه های بهداشتی ما آنچنان محکم است که درصورت اوج گرفتن بحران هم آمادگی خدمت رسانی داریم”.

آقای روحانی افزود: “دولت در صدد تهیه و تصویب طرحی است که در آن با کسانی که مبتلا به کرونا هستند ولی قرنطینه را رعایت نکنند برخورد” کند.

آمار جهانی کرونا

تاکنون بیش از ۶۰۰ هزار نفر در جهان به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده اند که در اثر آن بیش از ۲۷ و ۳۷۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

تعداد کل بهبودیافتگان پس از ابتلا به کرونا در جهان تا به امروز بیش از ۱۳۳ هزار نفر گزارش شده است.

کشوری که بیشترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص داده ایالات متحده آمریکا با بیش از ۱۰۴ هزار نفر و پس از آن ایتالیا با بیش از ۸۶ هزار نفر است و پس از آن چین، اسپانیا، آلمان، فرانسه، ایران و بریتانیا قرار دارند.

در آمار جانباختگان ابتلا به ویروس کرونا، ایتالیا با بیش از ۹ هزار نفر و اسپانیا با بیش از ۵ هزار نفر بیشترین و پس از آنها چین، ایران، فرانسه، آمریکا و بریتانیا بیشترین مرگ بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ را داشته اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.