رسانه خبری پیامِ ایرانی

هر ۱۷ ثانیه یک نفر در اروپا بر اثر بیماری کرونا می‌میرد | جهان | DW


بسیاری از کشورهای اروپا محدودیت‌های جدی برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا اعمال کرده‌اند. با این حال شمار قربانیان این بیماری رو به افزایش است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان (۱۹ نوامبر) هانس کلوگه، مدیر بخش اروپای سازمان بهداشت جهانی در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاینی در کپنهاگ خبر از افزایش ۱۸ درصدی تلفات کووید ۱۹ ظرف دو هفته در حوزه اروپا داد. به گفته او ۲۹ هزار نفر در هفته گذشته در اروپا جان باخته‌اند که معنایش مرگ یک نفر در هر ۱۷ ثانیه بر اثر دچار شدن به این بیماری است.

فرانسه پیش از سایر کشورها از مرز دو میلیون بیمار کرونایی گذشته و از هنگام شیوع کرونا ۴۶ هزار نفر بر اثر آن مرده‌اند. وزارت بهداشت و درمان ایتالیا روز چهارشنبه ۲۸ آبان از ۳۴ هزار و ۲۸۳ مورد جدید ابتلا به کرونا ظرف یک روز خبر داد. ۷۵۳ نفر در یک روز اخیر در ایتالیا جان باخته‌اند. مجموع تلفات در این کشور از زمستان گذشته تاکنون ۴۷ هزار و ۲۱۷ نفر است و یک میلیون و ۲۷۰ هزار نفر به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

امروز لوتار ویلر، رئیس مؤسسه پژوهشی روبرت کخ آلمان مجددا مردم را به رعایت مقررات کرونا فراخواند. او گفت هنوز اوج این بیماری را پشت سر نگذاشته‌ایم و با افزایش عده بیماران ممکن است ظرفیت بیمارستان‌ها پر شود. به همین دلیل نیز باید  از ابتلای بیشتر شهروندان به کرونا جلوگیری شود.

 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.