رسانه خبری پیامِ ایرانی

فرار دسته‌جمعی از زندان سقز؛ رئیسی: با مقصران برخورد شود


زندان سقزحق نشر عکس
kurdestan24

به دنبال فرار ده‌ها زندانی از زندان مرکزی سقز، رئیس قوه قضائیه دستور ویژه داده تا با مقصران این حادثه برخورد شود. تا کنون ۱۲ تن از زندانیان فراری دستگیر شده‌اند.

اکنون ابرهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه دستور داده تا مراقبت‌های امنیتی از زندان‌های سراسر ایران افزایش یابد. این چندمین موردی است که زندانیان در روزهای اخیر از زندان‌های ایران فرار می‌کنند.

اکنون رئیس قوه قضائیه با صدور دستور ویژه از دادستان کل کشور خواسته برای بررسی این حادثه و بازگرداندن زندانیان کمیته‌های قضائی، اطلاعاتی و انتظامی تشکیل شود.

روز گذشته تصاویر فرار زندانیان از زندان شهر سقز در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد. به گفته شاهدان عینی نیروهای امنیتی برای کنترل وضعیت در سقز مستقر شده‌اند.

یک منبع مطلع به بی‌بی‌سی گفته است که زندانیان از وضعیت بهداشتی در بیمارستان زندان ناراضی بودند و درخواست آزادی موقت داشته‌اند.

اغلب زندانیان فراری از متهمان مواد مخدر و پرونده‌های کیفری بوده‌اند.

فرمانده سپاه کردستان: زندانیان از ترس کرونا فرار کردند

صادق حسینی، فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان به خبرگزاری مهر گفته است که علت “احتمالی” فرار جمعی از زندانیان زندان سقر “ترس از کرونا بوده و شهر سقز الان در امنیت است و ماموران در شهر حضور دارند”.

سقز یکی از بیشترین آمار ابتلا را در میان شهرهای کردنشین دارد.

بر اساس گزارشها در جریان فرار از این زندان،” ۷۴ ” زندانی متواری شدند. خبرگزاری فارس شمار متواریان را حدود ۸۰ نفر عنوان کرده است.

امروز دادستانی استان کردستان اعلام کرد که ١۲ نفر از زندانیان فراری به زندان بازگردانده شدند. او گفته ١۰ نفر از فراریان دستگیر شدند و دو نفر هم خود را تسلیم کردند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اما گفته بود که حدود ۵ نفر از این افراد خود را معرفی کرده بودند و تعدادی نیز شناسایی شدند.

در هفته‌های گذشته قوه قضائیه برای پیشگیری از شیوع کرونا و کاستن از جمعیت زندان‌ها، با آزادی موقت و عفو ده‌ها هزار زندانی موافقت کرده بود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.