تلاش تازه جمهوری خواهان برای جلوگیری از تایید پیروزی بایدن در میشیگان

به اشتراک گذاشتن


شمارش آرا در میشیگان

توضیح تصویر،

شمارش آرا در میشیگان

مقام های حزب جمهوری خواه در میشیگان از هیات انتخاباتی این ایالت خواسته اند تصدیق نهایی نتایج انتخابات در این ایالت را برای دو هفته معلق کنند.

آنها خواستار حسابرسی آرای انتخابات ریاست جمهوری در بزرگترین بخش (کانتی) این ایالت که شهر دیترویت در آن قرار دارد شده اند.

با این حال وزارت امور ایالتی میشیگان فورا به این پیشنهاد اعتراض کرد و گفت که تاخیر در تصدیق نتایج براساس قانون مجاز نیست.

شمارش آرا نشان می دهد که جو بایدن برنده انتخابات در این ایالت شده است، اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این موضوع را با ادعای تقلب، که شواهدی برای آن ارائه نکرده، زیر سوال می برد.

هیات انتخاباتی میشیگان، که متشکل از دو عضو دمکرات و دو عضو جمهوری خواه قرار است، قرار است روز دوشنبه برای تصدیق نتیجه انتخابات تشکیل جلسه دهد.

تاخیر در تصدیق نتایج باید به امضای وزیر امور ایالتی میشیگان و بعد فرماندار ایالت برسد. هر دو مقام دمکرات هستند و بعید است بدون وجود دلایل قوی چنین کنند.

وزارت امور ایالتی میشیگان ادعاهای تقلب گسترده که آقای ترامپ و جمهوری خواهان در سطح محلی تکرار می کنند را “کاملا بی اساس” خوانده است.

آقای ترامپ در اقدامی غیرعادی روز جمعه دو رهبر جمهوری خواه مجلس ایالتی میشیگان را به کاخ سفید دعوت کرد، و گزارش می شود به آنها فشار آورد پیروزی آقای بایدن در این ایالت را نادیده بگیرند.

کاخ سفید پیشتر گفت که این دیدار فقط بخشی از دیدارهای عادی رئیس جمهور با قانونگذاران سراسر کشور بود. این درحالی است که رئیس جمهور آمریکا از زمان انتخابات ملاقات های خیلی کمی داشته است.

این دو قانونگذار ارشد جمهوری خواه در میشیگان بعد از دیدار با آقای ترامپ قول دادند “فرآیند عادی” تایید نتایج آرا را دنبال کنند و گفتند هیچ شواهدی برای تغییر نتیجه مشاهده نکرده اند.

با این حال حزب جمهوری خواه میشیگان روز شنبه در نامه ای به دولت ایالتی خواستار حسابرسی کامل آرا در بخش “وِین” شد، منطقه ای که حاوی شهر دیترویت با اکثریت سیاهپوست که به دمکرات ها رای می دهند می شود.

این نامه را رونا مک دانیل رئیس کمیته ملی حزب جمهوری خواه و لورا کاکس رهبر حزب جمهوری خواه میشیگان امضا کرده اند و در آن از “نقض مقررات” در بخش وِین سخن به میان آورده اند، ادعایی که شواهدی برای آن ارائه نشده.

تاکنون اکثریت قریب به اتفاق ده ها شکایتی که کمپین انتخاباتی آقای ترامپ یا حزب جمهوری خواه علیه نتایج در دادگاه ها مطرح کرده شکست خورده اند.

بیشتر بخوانید:منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *