درخواست اعاده‌ی دادرسی کامران ساختمان‌گر در دیوان عالی کشور رد شد

به اشتراک گذاشتن<![CDATA[7 ساعت،۲۰ دقیقه

استان‌وایر- درخواست اعاده‌ی دادرسی «کامران ساختمان‌گر»، فعال کارگری اهل سنندج از سوی شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور رد شد، این حکم از طریق «سامانه ثنا» به این فعال کارگری ابلاغ شده است.

کامران ساختمان‌گر در اواخر آبان‌ماه سال گذشته، در حالی که هنوز در بازداشت بود، در شعبه‌ اول دادگاه انقلاب سنندج محاکمه و به اتهام‌های «عضویت در حزب کومه‌له کردستان» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به شش سال حبس تعزیزی محکوم شده بود.

 بر اساس ماده ۱۳۴ «قانون مجازات اسلامی» (تجمیع احکام)، پنج سال از این حکم قابلیت اجرایی دارد.

او روز ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ توسط ماموران اداره‌های اطلاعات سنندج و سقز، در نزدیکی روستای «عرب اوغلو» از توابع شهرستان سقز بازداشت و همان شب به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل ‌شده بود.

این فعال کارگری به مدت یک ماه در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات سنندج بازجویی و سپس با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیونی به زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود.

کامران ساختمان‌گر در نهایت پس از ۸۵ روز بازداشت با سپردن وثیقه به صورت موقت از زندان آزاد ‌شد.

در حال حاضر پس از رد درخواست اعاده‌ی دادرسی این فعال کارگری از سوی دیوان عالی کشور پنج سال از حکم او قابلیت اجرایی دارد.

این در حالی است که پیشتر نیز در تاریخ ۷ مهرماه سال جاری جهت تحمل حبس به شعبه اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج احضار شده بود.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *