خبرگزاری هرانا | تعیین زمان دومین جلسه دادگاه محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – جلسه دوم دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری در تاریخ ۸ آذرماه امسال در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد. جلسه نخست این دادگاه در تاریخ ۱۵ مهرماه در همین شعبه برگزار شد. آقای عرفانیان کاسب در تاریخ ۷ اردیبهشت امسال در پی حضور در دادسرای اوین توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و در تاریخ  ۹ اردیبهشت پس از پایان بازجویی‌ها با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان جلسه دوم دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری در دادگاه انقلاب تهران تعیین شد.

بر این اساس ابلاغیه‌ای که طی روزهای اخیر به این وکیل دادگستری ابلاغ شده است، آقای عرفانیان کاسب باید در تاریخ ۸ آذرماه ۱۳۹۹ در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران حاضر شود. اتهام مطروحه علیه این وکیل دادگستری “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده است. از مصادیق این اتهام، مصاحبه‌های ایشان در مورد قتل موکلش علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به قتل رسیده در زندان تهران بزرگ با رسانه‌های داخلی و بازنشر آن توسط رسانه‌های فارسی زبان خارج کشور است.

جلسه نخست دادگاه آقای عرفانیان کاسب در تاریخ ۱۵ مهرماه امسال در همین شعبه برگزار شده بود.

محمدهادی عرفانیان کاسب روز یکشنبه ۷ اردیبهشت ۹۹ در پی حضور در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. آقای عرفانیان کاسب در جریان این جلسه بازپرسی که وکلای او اجازه حضور نداشتند، مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. این وکیل دادگستری نهایتا مورخ ۹ اردیبهشت ۹۹ با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری تاکنون وکالت بسیاری از پرونده‌های زندانیان سیاسی از جمله پرونده راحله راحمی ‌پور، مرجان داوری، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به قتل رسیده در زندان تهران بزرگ، شماری از دانشجویان بازداشتی و برخی از شهروندان بهایی را برعهده داشته است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *