رسانه خبری پیامِ ایرانی

بحران کرونا زنگ ‌خطری برای جدی گرفتن ″ساعت زمین″ | محیط زیست | DWمراسم “ساعت زمین” که امسال با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان همزمان شده است، بیش از پیش هشداری در رابطه با جدی گرفتن خطر تغییرات اقلیمی است.

ایرانیان، که هفته‌ها است برای کاستن از سرعت شیوع ویروس کرونا در قرنطینه خودخواسته در منزل به سر می‌برند، در فراخوان‌هایی که در فضای مجازی منتشر شده‌ از یکدیگر دعوت‌ کرده‌اند، تا در شامگاه شنبه از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به مدت یک ساعت به احترام زمین خاموشی ‌گزینند.

ایرانیان از سال ۱۳۹۰ به این پویش جهانی گرامیداشت “ساعت زمین” پیوسته‌اند و لامپ‌ها و وسائل برقی غیرضروری خود را در این یک ساعت خاموش می‌کنند.

در مراسم “ساعت زمین” خانواده‌ها و افراد شاغل در حدود ۷ هزار شهر در ۱۵۰ کشور جهان با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر وسایل الکتریکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت، تغییرات آب و هوایی زمین و نیاز به مصرف بهینه انرژی در جهان را یادآوری می‌کنند.

این برنامه از سال ۲۰۰۷ میلادی توسط صندوق جهانی حیات وحش (WWF) و در کشور استرالیا اجرا شد .از آن سال به بعد هر ساله تعداد بیشتری از کشورهای جهان به این حرکت پیوستند. ایران در سال ۱۳۹۰ همراهی خود را با این حرکت اعلام کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.