رسانه خبری پیامِ ایرانی

به بردگی کشیدن جنسی در کره جنوبی در یکی از شبکه‌های اجتماعی


Share

مردی در کره جنوبی به اتهام راه‌اندازی اتاق‌های آنلاینِ بردگی جنسی در تلگرام دستگیر شده است. در این اتاق‌ها صحنه‌هایی خشونت‌بار رخ داده: دختری کلمه برده را زیر اندام جنسی خود نوشته. یکی دیگر را وادار کرده‌اند که برهنه شود و مثل سگ پارس کند.

سلسله‌ای از موارد بردگی‌های جنسی در کره‌جنوبی به تازگی کشف و علنی شده است/ عکس از shutterstock

چو جو-بین، یک مرد ۲۴ ساله گرداننده اتاق‌های آنلاین (چت‌روم) در تلگرام، متهم است که در اتاق‌های آنلاین او، کاربران برای دیدن اجراهای جنسی تحقیرکننده‌ دخترهای جوان پول می‌پرداخته‌اند. بر اساس گزارش پلیس کره جنوبی، این اجراها تحت فشار و اعمال زور انجام شده‌اند.

به گفته پلیس، چو از ۷۴ قربانی خود باج‌خواهی کرده و آنها را وادار کرده بوده که تصاویر را برای گروه‌های چت ارسال کنند و این تصاویر به ازای پول در اختیار برخی از کاربران قرار گرفته.

مقامات بر این گمانند که نزدیک به ۲۶۰ هزار نفر عضو این اتاق‌های آنلاین بوده‌اند.

مقام‌های پلیس ۲۰ مارس امسال خبر دادند که چو به اتهاماتی نظیر تولید و توزیع پورنوگرافی کودکان، سوءاستفاده جنسی، باج‌خواهی، اعمال زور، جعل، توزیع غیرقانونی اطلاعات خصوصی و آزار جنسی از طریق فیلمبرداری غیرقانونی دستگیر شده است.

برای مردم کره جنوبی این پرونده سنخ‌نمای موارد متعدد سوءاستفاده جنسی و زن‌ستیزی گسترده در این کشور است. در سال‌های اخیر سلسله‌ای از رسوایی‌ها در باره فیلم‌برداری پنهانی یا قهری از زنان رخ داده است.

مون جه‌‌ـ‌این، رئیس‌جمهوری کره جنوبی دوشنبه گذشته در پاسخ به خشم عمومی از پلیس خواست که همه اعضای این گروه‌های چت را دستگیر کند.

در حال حاضر ۱۲۴ نفر مرتبط با این گروه‌ها دستگیر شده‌اند و ۱۸ نفر در بازداشت هستند.

اما برای خیلی از مردم این کشور، تحقیقات کافی نیست.

نزدیک به چهار میلیون نفر با امضای دو دادخواست خواستار سنگین‌ترین مجازات برای گرداننده این اتاق‌های آنلاین و همچنین افشای اسامی و چهره‌های کسانی شده‌اند که در این کار نقش داشته‌اند.

چو که از زمان بازداشتش فقط یک بار در انظار عمومی ظاهر شده، در بیانیه‌ای گفته: «ممنون که به زندگی یک شیطان پایان دادید.»

 

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.