ارزش شرکت خودروسازی تسلا از ۵۰۰ میلیارد دلار گذشت

به اشتراک گذاشتن


تسلا

با تقویت سهام شرکت خودروسازی تسلا، ارزش این شرکت امروز سه‌شنبه (۲۴ نوامبر/ ۴ آذر) از ۵۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.

در معاملات اولیه بازارهای مالی ارزش هر سهم تسلا با نزدیک به ۴ درصد رشد، به بالای ۵۴۲ دلار رسید که با این احتساب ارزش شرکت تسلا را به بالای ۵۱۴ میلیارد دلار رسانده است.

دلیل اصلی بالا رفتن ارزش این خودروساز، تصمیم بازار بورس نیویورک به افزودن این شرکت به بازار “اس‌اند‌پی-۵۰۰” از بیست و یکم دسامبر است.

از زمان اعلام این تصمیم ارزش سهام این غول خودروسازی الکتریک حدود ۲۸ درصد تقویت شده است.

“اس‌اند‌پی-۵۰۰” یکی از سه شاخص اصلی در بازار بورس آمریکاست که ۵۰۰ شرکت برتر در آن سهام خود را عرضه می‌کنند؛ دو بازار دیگر اصلی در نیویورک “داوو جونز” و “نزدک” هستند.

بر اساس فهرست میلیاردهای بلومبرگ، ثروت خالص ایلون ماسک، مدیر عامل این شرکت از به ۱۲۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسیده تا به او کمک کند بیل گیتس، مدیر عامل شرکت مایکروسافت را کنار بزند تا به مقام دوم در فهرست ثروتمندان بزرگ جهان قرار گیرد.

نفر اول در این فهرست جف بزوس، مدیر عامل شرکت آمازون است که این مقام را حفظ کرده است.

توضیح تصویر،

ایلون ماسک، مدیر عامل تسلا از ابتدای سال توانسته بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار به دارایی خود اضافه کند

مدیر عامل تسلا در ژانویه امسال در رتبه سی و پنجم ثروتمندان جهان بود که از ابتدای سال توانسته بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار به دارایی خود اضافه کند و جایگاه خود را در این فهرست بطور چشمگیری ارتقا دهد.

آقای ماسک در ۱۹۷۱ در آفریقای جنوبی به دنیا آمد از مادری کانادایی و پدری اهل آفریقای جنوبی. او از کودکی شیفته مطالعه بود. در ۹ سالگی وقتی که برای خواندن کم می آورد از دائره‌المعارف بریتانیا استفاده می‌کرد شروع به خواندن آن می کرد. از آنجایی که کودکی غیرمعمول و درون‌گرا بود، مورد اذیت و آزار قرار گرفت و یک بار به همین دلیل یک هفته در بیمارستان بستری شد.

در ۱۰ سالگی خودش برنامه‌نویسی کامپیوتری یاد گرفت. در ۱۲ سالگی یک بازی کامپیوتری ساخت و به مبلغ ۵۰۰ دلار به یک مجله فروخت.

اتفاقات اخیر شرکت خوردسازی تسلا را ارزشمندترین خودروساز کرده است.

این شرکت به غیر از خودروهای الکتریکی و محصولات مرتبط نظیر باتری، صفحات خورشیدی هم تولید می‌کند.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر