اهدای کلید شهر تاریخی فلورانس ایتالیا به نسرین ستوده

به اشتراک گذاشتن


صبری نجفی، فعال حقوق بشر

توضیح تصویر،

صبری نجفی، فعال حقوق بشر به نمایندگی از نسرین ستوده در این مراسم حضور داشت و کلیدهای شهر را دریافت کرد

شهرداری و شورای شهر تاریخی فلورانس ایتالیا، برای پاسداشت مبارزه خستگی ناپذیر نسرین ستوده برای حقوق بشر یکی از کلیدهای این شهر را به او تقدیم کردند. هفته گذشته شهر بولونیا ایتالیا هم به خانم ستوده شهروندی افتخاری اعطا کرد.

در این مراسم که عصر روز سه‌شنبه ۲۴ نوامبر در سالن “چینکوچنتوی شهر فلورانس” برگزار شد، یک پیام صوتی از خانم ستوده پخش شد.

خانم ستوده در پیام خود به زبان فارسی، ضمن تشکر از مقامات شهر فلورانس و ابراز مراتب افتخار خود، با اشاره به اینکه اولین قدم‌ها برای لغو مجازات اعدام در فلورانس برداشته شده است این شهر را از این بابت نیز شهری مهمی خواند.

خانم ستوده در پیام خود به سزار بکاریا، فیلسوف و وکیل ایتالیایی اشاره کرد که ۳۰۰ سال پیش مبارزه با مجازات مرگ را به راه انداخت و ابراز امیدواری کرد که روزی شاهد لغو مجازات اعدام در سراسر جهان باشد.

توضیح تصویر،

در سراسر جهان تجمعاتی در حمایت از نسرین ستوده، وکیل مدافع حقوق بشر برگزار شده است

صبری نجفی، فعال حقوق بشر به نمایندگی از نسرین ستوده در این مراسم حضور داشت و کلیدهای شهر را دریافت کرد.

یک هفته پیش شهروندی افتخاری شهر بولونیا در شمال ایتالیا به نسرین ستوده، برنده جایزه ساخاروف اتحادیه اروپا اعطا شد.

خانم ستوده در پیام هفته پیش خود از مسئولان شهر بولونیا و ایرانیان خارج از ایران تشکر کرده و خواهان توجه بیشتر به “شرایط سخت” زندانیان سیاسی در ایران شده بود.

بنیاد “نیک زیستن” در سوئد هم یکی از جوایز امسال خود را که به نوبل آلترناتیو مشهور است به نسرین ستوده اهدا کرد.

شهر فلورانس پیشتر زنبق طلائی، نماد این شهر را به نسرین ستوده اهدا کرده بود.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر