رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویروس کرونا؛ آمار جان‌باختگان در اروپا به بیش از ۲۰ هزار نفر رسید


کروناحق نشر عکس
Getty Images

آمار جان باختگان مبتلا به ویروس کورنا در اروپا که سازمان بهداشت جهانی این قاره را مرکز شیوع ویروس کووید-۱۹ اعلام کرده به بیش از ۲۰ هزار نفر رسیده و ایتالیا با بیش از ۱۰ هزار مرگ بیشترین تلفات را در اثر شیوع این ویروس را در جهان دارد.

دولت ایتالیا برای کنترل شیوع کرونا، قوانین سخت گیرانه تری را به نسبت به گذشته وضع کرده و از همه کسانی که وارد این کشور می شوند خواسته تا دمای بدن شان کنترل شود و ماسک به صورت بزنند.

اسپانیا پس از ایتالیا دومین کشور اروپایی است که بیشترین تعداد تلفات را داشته و این کشور نیز در مقررات و محدودیت های جدیدی را اجرا کرده و از همه کسانی که شغل شان غیر ضروری است، خواسته تا به مدت ۲ هفته در خانه بمانند.

رسانه ها در اسپانیا پدرو سانچز، نخست وزیر این کشور را مورد انتقاد شدید قرار داده اند و وی را متهم کرده اند که برای مقابله با کرونا بسیار دیر دست به کار شده است.

در اسپانیا تا صبح امروز بیش از ۷۳ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده بودند و نزدیک به ۶ نفر نیز جان خود را از دست داده بودند.

ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه نیز گفته است که “جنگ تازه آغاز شده است”.

در فرانسه تاکنون بیش از ۲ هزار نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته اند و ۳۷ هزار و ۵۷۵ نفر به کرونا مبتلا شده اند.

جانسون: وضعیت بدتر می‌شود

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نیز در نامه‌ای که برای همه ساکنان بریتانیا ارسال کرده هشدار داده که در بحران کرونا وضعیت پیش از آنکه رو به بهبودی بگذارد، بغرنج‌تر هم خواهد شد.

آقای جانسون که خودش نیز مبتلا به کرونا شده و در قرنطینه خانگی به سر می‌برد نوشته است که ممکن است محدودیت‌های بیشتری در بریتانیا برای مقابله با این ویروس اعمال شود.

حق نشر عکس
PA Media

Image caption

آقای جانسون به کرونا مبتلا شده و از قرنطینه خانگی در جلسات مربوط به بحران کرونا شرکت می کند

اهالی بریتانیا همچنین قرار است که دستورالعمل دولت در مورد ترک خانه و اطلاعات بهداشتی را دریافت کنند.

تعداد کسانی که در اثر ابتلا به کووید-۱۹ در بریتانیا جان خود را از دست داده‌اند به هزار و ۱۹ نفر رسیده و بیش از ۱۷ هزار نفر نیز به کرونا مبتلا شده‌اند.

آمار در سایر کشورهای اروپا

در آلمان هم بیش از ۵۷ هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند و آمار مرگ در این کشور تاکنون ۴۳۳ نفر بوده است.

در سوئیس نیز بیش از ۱۴ هزار نفر مبتلا گزارش شده و ۲۶۴ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

کشور هلند هم نزدیک به ۱۰ هزار مبتلا داشته و ۶۳۹ نفر نیز فوت کرده اند و در بلژیک نیز بیش از ۹ هزار نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده و ۳۵۳ مورد مرگ نیز ثبت شده است.

کشورهای اتریش، ترکیه، پرتغال، نروژ، سوئد، چک، ایرلند، دانمارک، لوکزامبورگ، لهستان، رومانی، روسیه، فنلاند و یونان نیز هر کدام ابتلای بیش از یک هزار نفر را داشته اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.