رسانه خبری پیامِ ایرانی

مرخصی نازنین زاغری از زندان برای دو هفته دیگر تمدید شد | ایران | DW


خبر تمدید دوره مرخصی نازنین زاغری-رتکلیف توسط همسر او رسانه‌ای شده است. انتشار این خبر باعث کاهش نگرانی خانواده او شده است.

نازنین زاغری روز ۱۷ مارس به علت احتمال شیوع بیماری کرونا در زندان‌های ایران و از جمله در زندان اوین برای مدت دو هفته از زندان مرخص شده بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ایام مرخصی او اما روز ۳۱ مارس به پایان می‌رسید. اکنون بر اساس خبری که از سوی همسر او، ریچارد رتکلیف منتشر شده، دوره مرخصی خانم زاغری از زندان دو هفته تمدید شده است.

انتشار این خبر گرچه از نگرانی خانواده نازنین زاغری کاسته است، اما مسئولان بریتانیا اعلام کرده‌اند به تلاش خود برای آزادی قطعی نازنین زاغری ادامه خواهند داد.

نازنین زاغری در آوریل سال ۲۰۱۶، پس از مراجعت به ایران با هدف دیدار با والدین خود، دستگیر و به اتهام جاسوسی و برهم زدن نظم عمومی زندانی شد.

حق خروج از دختر خردسال نازنین زاغری نیز سلب شده بود و والدین نازنین زاغری از او مراقبت می‌کردند. مسئولان جمهوری اسلامی شش ماه پیش به دختر نازنین زاغری اجازه سفر به بریتانیا را دادند.

پابند الکترونیکی

در آستانه نوروز و در پی شیوع بیماری کرونا حال جسمانی نازنین زاغری رو به وخامت می‌نهد. مسئولان زندان اوین به همین علت با مرخصی دو هفته‌ای نازنین زاغری موافقت می‌کنند.

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری

نتیجه تست کرونای نازنین زاغری منفی بوده است. ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری پس از به مرخصی آمدن نازنین زاغری اعلام می‌کند که مسئولان امنیتی جمهوری اسلامی به پای او پابند الکترونیکی وصل کرده‌اند.

نازنین زاغری تنها از حق حرکت در شعاع ۳۰۰ متری از منزل والدین خود برخوردار است. نازنین زاغری که ۴۱ سال سن دارد، یکی از همکاران بنیاد خیریه تامسون رویترز بوده است. او اتهامات وارده از سوی مقامات امنیتی ایران را رد می‌کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.