رسانه خبری پیامِ ایرانی

مخالفت ترامپ با قرنطینه کردن نیویورک، کنتیکت و نیوجرسی  | جهان | DW


هراس از پیامدهای اقتصادی قرنطینه کردن و تشدید محدودیت‌های تردد در آمریکا باعث شده است که دونالد ترامپ به توصیه و فراخوان دادن بسنده کند. دونالد ترامپ، روز یکشنبه ۱۰ فروردین (۲۹ مارس) با انتشار یک پست توییتری نوشته است که قرنطینه کردن نیویورک را در حال حاضر امری ضروری تشخیص نمی‌دهد.  

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال اعلام کرده است که غروب روز یکشنبه توضیحات بیشتری پیرامون راهکار مقابله با شیوع این بیماری به اطلاع مردم خواهد رساند. 

پیش از آن، برخی از مسئولان سه ایالت نیویورک، کنتیکت و نیوجرسی خواستار قرنطینه شدن این مناطق شده بودند. اوضاع به‌ویژه در نیویورک بسیار وخیم گزارش می‌شود. نیویورک کانون شیوع بیماری کرونا در آمریکا است. 

تشدید محدودیت‌ها در نیویورک 

بر اساس تصمیم وزارت بهداشت آمریکا مقررات سفر به سه ایالت یاد شده تشدید خواهد شد. از ساکنان این سه ایالت درخواست شده است که برای مدت ۱۴ روز از سفرهای غیرضروری امتناع ورزند.  

این محدودیت‌ها شامل شاغلان بخش‌های درمانی، مالی و یا صنایع تولید مواد خوراکی نمی‌شود. به این ترتیب، ممنوعیت تردد در محدوده داخلی این ایالت‌ها اعلام نشده است.  

از ساکنان این سه ایالت درخواست شده است که به توصیه‌های پزشکی برای مصمون‌ماندن از ابتلا به ویروس کووید-۱۹ عمل کنند. 

افزایش شمار قربانیان در نیویورک 

شمار مبتلایان به بیماری کرونا در ایالات متحده آمریکا از مرز ۱۲۰ هزار نفر گذشته است. بر اساس آمار منتشر شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز، بیش از نیمی از مبتلایان به بیماری کرونا (۶۲ هزار نفر) در سه ایالت نیویورک، کنتیکت و نیوجرسی زندگی می‌کنند. 

جمعیت این سه ایالت مجموعا ۳۰ میلیون نفر است. دونالد ترامپ در همین رابطه گفته است: «برخی از مردم خواستار قرنطینه شدن نیویورک شده بودند، چون این ایالت کانون بیماری کرونا بوده است.»  

ترامپ ضمن آنکه قرنطینه کردن نیویورک را امری ضروری نمی‌داند، از گرایش ساکنان نیویورک به سفر به فلوریدا انتقاد کرده است. رئیس جمهوری آمریکا گفته است که اگر چنین امری ادامه یابد، امکان بستن مرزهای دو ایالت نیویورک و نیوجرسی و همچنین یکی دو بخش از ایالت کنتیکت وجود دارد.

آندرو کومو، فرماندار نیویورک اعلام کرده است که بیش از یک‌سوم قربانیان کرونا در آمریکا متعلق به این ایالت هستند. بر اساس آمار منتشر شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز، در آمریکا بیش از ۲۰۰۰ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند.  

فرماندار نیویورک نیز به‌رغم افزایش شمار قربانیان کرونا در این ایالت (۷۰۰ نفر) با قرنطینه کردن ایالت متبوع خود مخالفت کرده است. 

پیش‌بینی می‌شود که شیوع بیماری کرونا در نیویورک ظرف دو تا سه هفته آینده به اوج برسد. این ایالت به شدت با کمبود دستگاه‌های تنفسی روبه‌رو است.  

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که نیویورک نیاز به ۳۰ هزار دستگاه تنفسی دارد. این در حالی است که در این ایالت در حال حاضر تنها ۱۱ هزار دستگاه موجود است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.