صادق المهدی رئیس حزب امت سودان بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرد

به اشتراک گذاشتن


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

منابع «العربیه» و« الحدث» صبح پنج‌شنبه ۲۶ نوامبر ۲۰۲۰ از فوت صادق المهدی رئیس حزب قوم‌گرای امت سودان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا خبر دادند.

رسانه‌های سودانی نیز در ساعات پایانی روز چهارشنبه حال صادق المهدی رهبر حزب قوم‌گرای امت سودان و یکی از چهره‌های سیاسی مشهور این کشور را که از ابتدای ماه جاری به ویروس جدید کرونا مبتلا شده بود، وخیم گزارش کرده بودند.

الصادق الصدیق عبدالرحمن المهدی مشهور به صادق المهدی زاده ۲۵ دسامبر ۱۹۳۵ است او نواده عبدالرحمن فرزند سوم الامام محمد احمد المهدی بنیانگذاری قیام المهدیه است که توانسته بود در سال ۱۸۸۵ ترک‌های عثمانی را شکست داده و به دوره استعماری آنها در سودان پایان دهد.

صادق المهدی با پیروزی انقلاب آوریل ۱۹۸۵ و تشکیل دولت انتقالی یک ساله در سودان که پس از آن در سال ۱۹۸۶انتخابات سراسری برگزار شده و حزب امت در آن با اکثریت به پیروزی رسیده بود به عنوان نخست وزیر سودان انتخاب شد.

شایان ذکر است که سودان اکنون شاهد موج دوم انتشار ویروس جدید کرونا است، و بنا به آمار وزارت بهداشت این کشور از دو هفته پیش تعداد روزانه مبتلایان به کرونا در سودان به صدها نفر افزایش یافته است.

همچنین تاکنون تعداد کل مبتلایان به کرونا در سودان نزدیک به ۱۶,۵۰۰ مورد و تعداد جان‌باختگان بیش از ۱۲۰۰ تن گزارش شده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *