رسانه خبری پیامِ ایرانی

در جریان شورش زندان ارومیه ۱۵ زندانی مجروح و به خارج از زندان منتقل شده‌اند


 

هه‌نگاو: در پی خودسوزی یک زندانی در مقابل دفتر افسرنگهبانی و شورش زندانیان محبوس در بندهای ۱،۲،۳،و ۴ زندان مرکزی ارومیه، دست‌کم ۱۵ زندانی که توسط نیروهای گارد ویژه ضد شورش مجروح شده‌ بودند، به خارج از زندان منتقل شده‌اند.

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، در جریان شورش زندانیان محبوس در بندهای ۱،۲،۳ و ۴ زندان مرکزی ارومیه دست‌کم ۱۵ زندانی محبوس در این بندها که توسط نیروهای گارد ویژه ضد شورش مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به شدت مجروح شده بودند، جهت مداوا به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل شده‌اند.

یک منبع مطلع از زندان ارومیه در اینباره به خبرنگار هه‌نگاو اعلام کرد که، تمامی تلفن‌های عمومی زندان قطع شده‌اند تا اخبار به خارج از زندان درز نکنند.

تا زمان تنظیم این خبر هویت این ۱۵ زندانی برای هه‌نگاو احراز نشده و معلوم نیست که به کدام بیمارستان منتقل شده‌اند. گفتنیست که چندین زندانی دیگر نیز در بهداری زندان معلاجه شده‌اند.

ظهر روز چهارشنبه ۵ آذر ۹۹ (۲۵ نوامبر ۲۰۲۰)، یک زندانی با هویت حجت کاظم‌نژاد در زندان مرکزی ارومیه به نشانه اعتراض به عدم آزادیش پس از اتمام پایان محکومیت یک ساله خود دو بار اقدام به خودسوزی نمود که توسط نیروهای امنیتی زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و همین منجر به واکنش دیگر زندانیان شد.

پس از وقوع درگیری ده‌ها تن از نیروهای گارد ضد شورش وارد بندهای مذکور که بیآ از ۱۰۰ زندانی در آنها محبوس هستند شده و اقدام به ضرب و شتم زندانیان کردند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.