رسانه خبری پیامِ ایرانی

نبرد چین با کرونا و موفقیت در مهار نسبی آنمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

چین برای هفتمین روز متوالی، همچنان به پیشروی خود در مصاف با کرونا ادامه می‌دهد که بیشتر نقاط جهان را هدف یورش بی‌امان خود قرار داده است؛ به طوری که مقامات بهداشتی چین از ثبت ۴۵ مورد جدید ابتلاء در خاک چین خبر دادند که نسبت به روز گذشته، کمتر است که ۵۴ مورد بود. به گفته مسئولان چینی، همه موارد ابتلاء جز یک مورد، از مسافرانی هستند که از خارج از کشور آمده‌اند.

قابل توجه است که چین طی هفت روز گذشته ، ۳۱۳ مورد ابتلاء به کووید ۱۹ از خارج از کشور و تنها ۶ مورد ابتلاء در داخل را ثبت کرده است. بیشتر مواردی که از خارج وارد شده‌اند، مربوط به چینی‌هایی است که به میهن باز گشتند.

علاوه بر این، به خطوط هواپیمایی دستور داده شده، پروازهای بین‌المللی را از روز یکشنبه ۲۹ مارس، به طور قابل توجهی کاهش دهند. همچنین از روز گذشته، اعمال محدودیت‌هایی برای ورود افراد خارجی به کشور آغاز شد.

۵ مورد مرگ در کانون شیوع ویروس

بر اساس آخرین اخبار، شهر ووهان، کانون اولیه شیوع این پاندمیک، دیروز شنبه ۲۸ مارس، پنج تن از ساکنین خود را به دلیل ابتلاء به کرونا از دست داد که همگی از ساکنان مرکز صنعتی این شهر بودند که اپیدمی در دسامبر گذشته در آن ظاهر شد.

اگرچه ووهان، مرکز استان هوبئی، به تدریج در حال بازگشت به وضعیت عادی است، اما اعلام شده است که تنها یک مورد تازه ابتلاء در ده روز گذشته، تشخیص داده شده است.

با این حال ، تنها مورد ابتلای داخلی که در روز شنبه ثبت شد، در استان هنان، در نزدیکی هوبئی بود.

بر اساس آخرین برآوردها، مجموع موارد مرگ و میر ناشی از ویروس درخاک چین به ۳ هزار و ۳۰۰ نفر رسیده، در حالی که شمار موارد ابتلاء کرونا در چین، ۸۱٫۴۳۹ نفر است.

شایان ذکر است که شنبه ۲۸ مارس، چهارمین روز پیاپی بود که استان هوبئی هیچ گونه مورد قطعی ابتلاء به کووید ۱۹ را ثبت نکرد.

با رفع محدودیت‌های ترافیکی در هوبئی، کار باز گشائی تدریجی جاده‌ها و از سرگیری پاره‌ای از خدمات ترابری در ووهان، آغاز شده است.

همزمان با این پیشرفت، چین با توجه به پیش بینی‌ها مبنی بر بروز رکود در دومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه جاری، خود را برای تدابیر لازم برای اجرائی کردن بسته تشویقی چند صد میلیارد دلاری برای نخستین بار ظرف چهار دهه گذشته، آماده می‌کند.

فرانس‌پرس به نقل از منابع آگاه پزشکی آورده است، سازمان بهداشت جهانی که ویروس کووید ۱۹ را بدترین بحران بهداشتی جهان؛ نامیده است، در آخرین برآورد خود در شنبه شب ۲۸ مارس، تاکید داشت، دست کم ۳۰٫۰۰۳ مورد مرگ و میر در اثر ابتلاء به این ویروس ثبت شده که بیش از دو سوم این موارد (۲۱۳۳۴ نفر) در اروپا است.

ایتالیا کشوری است که از ۱۹ دسامبر گذشته، بدترین آمار را به خود اختصاص داده است (۱۹۲۳ نفر (۱۰۰۲۳ کشته) و پس از آن، اسپانیا (۵۶۹۰) و سپس چین، کانون اولیه شیوع کرونا (۳۲۹۵)، قرار دارند.

این در حالی است که از دسامبر گذشته، دست کم ۶۴۰،۷۸۸ مورد ابتلاء قطعی به کووید ۱۹ در سراسر جهان، ثبت شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.