عذرخواهی عیسی کلانتری بابت فرزند ناخلف آمریکا نامیدن خمینی

به اشتراک گذاشتن<![CDATA[0 دقیقه

استان‌وایر- «عیسی کلانتری»،  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست ایران، نسبت به اظهارات منتشر شده از وی در یک ویدیو در خصوص روح ‌الله خمینی رهبر پیشین جمهوری اسلامی، عذرخواهی کرد.

عذرخواهی این مقام حکومت جمهوری اسلامی به دنبال فشار رسانه‌های جریان نزدیک به بیت رهبری صورت گرفت که در آن خواستار برکناری و محاکمه وی شده بودند.

این فشارها در پی انتشار کلیپ کوتاهی از یک مصاحبه عیسی کلانتری آغاز شد که برای این عضو دولت حسن روحانی حاشیه ساز شد.

در این کلیپ خبرنگار از عیسی کلانتری می‌پرسد فکر می‌کنید بین امام و آمریکایی‌ها مذاکره صورت گرفت؟ او می‌گوید: «نمی‌دانم خبر ندارم… شاید به این صورت بشود گفت که حضرت امام فرزند ناخلفی برای آنها بود. اونها پشت شاه رو خالی کردند و حضرت امام هم از این فرصت استفاده کردند….»

کلانتری در توضیح معذرت خواهی خود گفته است که ویدیو منتشر شده چهل ثانیه از یک مصاحبه دو ساعته و مربوط به ۳ سال قبل بوده و «منظور من این بود که رهبری امام خمینی اجازه نداد، آمریکا میوه انقلاب اسلامی را به نفع خود بچیند و همچنان هم تلاش برای ضربه زدن به جسم و روح انقلاب اسلامی و ایران توسط قدرت های امروز دنیا و دشمنان ما ادامه دارد.»

عیسی کلانتری پیش از این نیز به دلیل انتصاب کاوه مدنی، پژوهشگر محیط زیست به معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست ایران تحت فشار جریانات سیاسی نزدیک به سپاه پاسداران و بیت رهبری قرار گرفته بود.

کاوه مدنی در فروردین سال ۱۳۹۷، پس از متهم شدن به جاسوسی از سوی محافظه کاران از سمت خود استعفا داد.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر