رسانه خبری پیامِ ایرانی

بلاتکلیفی بیژن رضایی در بازداشتگاه مرکزی شیراز<![CDATA[10 ساعت،۵۶ دقیقه

استان‌وایر- با گذشت بیش از یک‌مماه از بازداشت «بیژن رضایی» از فعالان فضای مجازی در شیراز او همچنان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه مرکزی شیراز در بازداشت بسر می‌برد.

بیژن رضایی در تاریخ ۴ آبان‌ماه ۱۳۹۵ توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا این شهروند شیرازی  با اتهامات «تشکیل گروه با هدف بر هم زدن امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی بازداشت و مورد تفهیم اتهام قرار گرفته است اما علیرغم پایان بازجویی‌ها به بازداشتگاه مرکزی شیراز منتقل شده است.

در گزارش هرانا  یکی از دلایل بازداشت آقای رضایی را «فعالیت در فضای مجازی و اعتراض به اجرای حکم نوید افکاری» از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری در مردادماه ۱۳۹۷عنوان شده است.

آقای رضایی پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود بازداشت و توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شیراز از بابت اتهاماتی از قبیل “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع خیابانی و سردادن شعار” به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

او نهایتا در تاریخ ۱۳ مردادماه ۹۸ پس از تحمل بیش از ۲۶ ماه از مدت محکومیت خود، به صورت مشروط از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

بیژن رضایی، فرزند روح‌الله، حدودا ۳۳ ساله و اهل روستای کاکان از توابع شهرستان بویراحمد واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد و ساکن شیراز است.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

 

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.